Photoshop için sistem tavsiyesi

Luzz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Photoshop'ta baskıya gidecek fotoğraflara rötuş amaçlı bir sistem toplayacağım. Yüksek çözünürlüklü profesyonel fotolar olacaklar. Eskiden olsa gözüm kapalı parça seçerdim ama uzun zamandır bu konulara Fransız kaldım :) Bu konuda tavsiyelerinize açığım. Donanım seçenekleriyle beraber monitörde de Photoshop odaklı seçim yapmam gerekiyor, gerçeğe yakın renkler önemli. IPS panel zorunlu gibi. Babam kullanacak, 24-27" arası IPS monitör sanırım güzel olur. 2TB HDD depolama amaçlı yetecektir.

Donanım olarak ekran kartının çok üst seviye olmasına gerek yok diye düşünüyorum. Önceliğim Photoshop'ta güzel performans veren bir işlemci. RAM minimum 16 GB, orası kolay. İleride 32 GB'a yükseltilebilir. NVMe SSD'de kolay seçilir. Gerisi işlemci ve anakart ikilisine kalıyor. Tavsiye verebilirseniz çok mutlu olurum. Bütçe olarak kasa ve monitöre ek olarak rahat bir klavye/fare ile 15 bin seviyeleri güzel sonuç verebilir diye umut ediyorum ama üç aşağı beş yukarı ayarlanabilir bütçe aradaki farka değecekse, örneğin 20 bine çıkılabilir. Ama 15 bin seviyeleri tercihimdir :)

Hazır sistem de olabilir. Satın alacağım firmanın sistem montajını yapıp kargolaması gerekiyor babama kullanıma hazır olması açısından. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

İtopya'dan bir hazır sistemi ufaktan editledim ama tahminimce ekran kartı gereksiz güçlü oldu. Daha alt modellerle fiyat daha uyguna gelebilir.

Dosya Ekleri

• SS.jpg
    SS.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Merhaba, Photoshop'ta baskıya gidecek fotoğraflara rötuş amaçlı bir sistem toplayacağım. Yüksek çözünürlüklü profesyonel fotolar olacaklar. Eskiden olsa gözüm kapalı parça seçerdim ama uzun zamandır bu konulara fransız kaldım :) bu konuda tavsiyelerinize açığım. Donanım seçenekleriyle beraber monitörde de Photoshop odaklı seçim yapmam gerekiyor, gerçeğe yakın renkler önemli. IPS panel zorunlu gibi. Babam kullanacak, 24-27" arası IPS monitör sanırım güzel olur. 2TB HDD depolama amaçlı yetecektir.

Donanım olarak ekran kartının çok üst seviye olmasına gerek yok diye düşünüyorum. Önceliğim Photoshop'ta güzel performans veren bir işlemci. RAM minimum 16 GB, orası kolay. İleride 32 GB'a yükseltilebilir. NVMe SSD'de kolay seçilir. Gerisi işlemci ve anakart ikilisine kalıyor. Tavsiye verebilirseniz çok mutlu olurum. Bütçe olarak kasa ve monitöre ek olarak rahat bir klavye/fare ile 15 bin seviyeleri güzel sonuç verebilir diye umut ediyorum ama üç aşağı beş yukarı ayarlanabilir bütçe aradaki farka değecekse, örneğin 20 bine çıkılabilir.

Hazır sistem de olabilir. Satın alacağım firmanın sistem montajını yapıp kargolaması gerekiyor babama kullanıma hazır olması açısından. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

İtopya'dan bir hazır sistemi ufaktan editledim ama tahminimce ekran kartı gereksiz güçlü oldu. Daha alt modellerle fiyat daha uyguna gelebilir.

Anakartı satın alırken sipariş notu kısmına Ryzen 5000 işlemciler için BIOS güncellemesi istiyorum diye belirtin yoksa sistem çalışmaz.
2X https://www.hepsiburada.com/gskill-...gaza=Hepsiburada&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.22.2

Son düzenleme:
Anakartı satın alırken sipariş notu kısmına Ryzen 5000 işlemciler için güncelleme istiyorum diye belirtin yoksa sistem çalışmaz.
2X https://www.hepsiburada.com/gskill-...gaza=Hepsiburada&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.22.2
RTX 3060 Ti bu amaç için fazla değil mi? Ek olarak monitör ve klavye/fare için limit bırakmamışsınız :)

Yeni konular

Geri
Yukarı