Photoshop kullanımı için 5000 TL PC tavsiyesi

bilgihann

Hectopat
Daha fazla  
Teyzeme Photoshop için 5000 TL'lik bir PC lazım. Teyzeme bir PC önermişler ama ben fiyatına göre beğenmedim, sizlerin daha deneyimli olduğunu bildiğimden sizlere danışmak istedim.

A2BFA828-BC4F-42C9-A045-12BEEDBF5924.jpeg

Teyzeme bu PC'yi tavsiye etmişler, ekranı da teyzem ama ben size danışmayı tavsiye ettim, beklemede.
Dostlar sadece kasa 5000 TL'lik bir PC ve ekran da yukarıdaki fiyatlarda bir şey olursa güzel olacak.
Bunlar bizim düşüncelerimiz.
Photoshop için bu fiyat fazla mıdır az mıdır onu bilemiyorum tabii ki, görüşlerinizi bekliyorum.
Şimdiden yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Full HD ekran çözünürlüğü için maksimum ekran büyüklüğü 27" seçilmelidir, aksi takdirde ekranda pikseller belirginleşecek ve keskin bir görüntü vermeyecektir. 32" bir monitör seçilecekse en azından QHD olmalıdır. Profesyonel çalışmalar düşünülüyorsa sRGB veya Adobe RGB renk gamutuna sahip monitörleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Ancak fiyatları ciddi oranda pahalı. Alternatif olarak IPS paneller de iş görecektir.​
Photoshop dosyalarının boyutları büyük olduğu için SSD seçimi zorunludur denilebilir. Samsung 960 Evo NVME SSD ve buna uygun bir anakart tercih edilmesini öneririm.​
sRGB destekli profesyonel monitörler;
  • ASUS ProArt PA279Q Profesyonel Monitör - 27" 2K WQHD
  • BenQ 27" SW2700PT 2K QHD IPS Panel Adobe RGB
  • BenQ BL2711U 27-Inch IPS 4K Monitor
Alternatif Moniterler;
  • Dell 27 U2715H IPS Led Monitör 8Ms (2560X1440) 2K Monitör
  • Asus PB278Q 27” 16:9 2560x1440 WQHD LED (IPS panel değil)
Düşük bütçeli;
  • Dell UltraSharp U2414H 23.8" 8ms (DVI+2xHDMI+Display+USB) Full HD IPS Led Monitör

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı