Photoshop renk örnek alma ve yapıştırma

Mysterious123

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Fotodan bir renk örnek alıp arka plan rengi olarak (arka plan normalde siyah) örnek alınan rengi yapıştırmak istiyorum. Renk örnek almayı (damla aracı) gördüm ama yapıştırmak için bir seçenek göremedim. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planı seçin ardından renk değiştirme aracını açın. Ordan hangi rengi seçmek istiyorsanız onun üzerine gelin ve mouse ile o rengi seçin. Arka plan otomatik değişecektir.

ekran photosu ata bilirmisin?
IMG_20230821_144733.jpg
IMG_20230821_144548.jpg

Boya kovası için hangisine tıklayacağım?

Arka planı seçin ardından renk değiştirme aracını açın. Ordan hangi rengi seçmek istiyorsanız onun üzerine gelin ve mouse ile o rengi seçin. Arka plan otomatik değişecektir.
Daha ayrıntılı söyler misiniz? Hangi aracın nerede olduğunu bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1911266Eki Görüntüle 1911268

Sen herhangi bir fotoğraf seçtinmi editlemek için

Eki Görüntüle 1911266Eki Görüntüle 1911268

Rengi seçtikten sonra fırçayla istdigin yeri boyayabilirsin tam olarak napcaksın çünkü Photoshop'a yeni başladısan kullanmayı öğrenmen biraz uzun olacaktır daha kolay bir uygulama kullanmatı tavsiye ederim

Sen herhangi bir fotoğraf seçtinmi editlemek için

Rengi seçtikten sonra fırçayla istdigin yeri boyayabilirsin tam olarak napcaksın çünkü Photoshop'a yeni başladısan kullanmayı öğrenmen biraz uzun olacaktır daha kolay bir uygulama kullanmatı tavsiye ederim
Rengi seçtikten sonra ortası yuvarlak bi artı işareti çıkıyor.Ortasında 1 yazıyor.Fırça nerede?

@Osman Sher @heraishere Bugünden beri bu 2dk'lık iş için uğraşıyorum, ruhum daraldı artık.Yapmak istediğim, foto içindeki bi rengi örnek alıp arkaplana yapıştırmak.Lütfen yardımcı olur musunuz?

Rengi seçtikten sonra ortası yuvarlak bi artı işareti çıkıyor.Ortasında 1 yazıyor.Fırça nerede?

@Osman Sher @heraishere Bugünden beri bu 2dk'lık iş için uğraşıyorum, ruhum daraldı artık.Yapmak istediğim, foto içindeki bi rengi örnek alıp arkaplana yapıştırmak.Lütfen yardımcı olur musunuz?
Ayrıntıları ile

Son düzenleme:

Ayrıntıları ile
1 - Eye dropper/damlalıkla seç : Seçili olan renk sarı, önceki renk yeşil.
1692645615031.png

2 - Seçili renk sol alt renk palet setinde çıkar.
1692645637617.png

3 - Layer / Katman kısmının altındaki üstü koyu altı açık yuvarlağa tıkla, en tepedekini seç : solid color.
1692645697594.png

4 - Seçili renk sabit renk katmanı olarak çıkacak.
1692645734564.png

1692645774081.png

5 - Katmanı alta al. Bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı