Photoshop yuvarlağın dışında kalan kısımları silme

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Arkadaşlar merhaba,
Aşağıdaki görsel çalışmasında bir sorunum var. Yuvarlağın dışında kalan ürün kenarlarını kolayca silmek istiyorum. Yuvarlağı U harfi ile gelen Eclips aracı ile yaptım. Bunu bir taslak olarak düşünün eğer başarılı olursam yuvarlar içindeki görsel değişecek ve yayınlayacağım. Ancak yeni gelen görselin yuvarlara oturttuğumda dışarıda kalan kısımlarının kolaylıkla silinmesini istiyorum. Bu konu hakkında yardım ederseniz memnun olurum. Adobe Photoshop Sürüm: 21.2.5 20210204.r. 441 2021

Ekran Alıntısı.JPG

Şekiller kısmından oraya o boyutta bir yuvarlak şekil yerleştirin.
Sonra o görselin olduğu katmanı şeklin katmanının üzerinde konumlandırın.
ALT tuşuna basılı tutup iki katmanın arasına tıkladığınızda (farklı bi ikona dönüşecek fare imleci) üstteki katmanı o şekille sınırlandıracaksınız.

Çember katmanını seçin, Ctrl tuşuna basılı tutarak katmana tıklayın. Bu sayede çember şeklinde bir seçim yapmış olacaksınız. Ardından arkadakı resme tıklayın ve katmanlar panelinin en altındaki maske butonuna tıklayın. Bu şekilde fotoğrafı çember şeklinde maskelemiş olacaksınız. İç kısmını da fırça aracı ile tamamlarsınız.

Şekiller kısmından oraya o boyutta bir yuvarlak şekil yerleştirin.
Sonra o görselin olduğu katmanı şeklin katmanının üzerinde konumlandırın.
ALT tuşuna basılı tutup iki katmanın arasına tıkladığınızda (farklı bir ikona dönüşecek fare imleci) üstteki katmanı o şekille sınırlandıracaksınız.
Çember katmanını seçin, Ctrl tuşuna basılı tutarak katmana tıklayın. Bu sayede çember şeklinde bir seçim yapmış olacaksınız. Ardından arkadaki resme tıklayın ve katmanlar panelinin en altındaki maske butonuna tıklayın. Bu şekilde fotoğrafı çember şeklinde maskelemiş olacaksınız. İç kısmını da fırça aracı ile tamamlarsınız.
Teşekkür ederim arkadaşlar. Sayenizde hallettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı