Photoshop'a nasıl başlanır?

Hocam çok pahalı kaçıyor. Benzer bir program yok mu?

Tek sıkıntı o zaten. İdareten GT 1030 kullanmaktayım.
Rendar alırken, Tüm işlem yükü Ekran kartındadır oyüzden o esnadada yetmeyebilir. İşlemci çok küçük yerlerde gerekir.
Tavsiyem, Bir 1650, 1650 süper.
Yada indirimden rx 5500xt bakının derim. 7Nm 8Gb bellek, Vs. f/p

Rendar alırken, Tüm işlem yükü Ekran kartındadır o yüzden o esnadada yetmeyebilir. İşlemci çok küçük yerlerde gerekir.
Tavsiyem, Bir 1650, 1650 Super.
ya da indirimden RX 5500XT bakının derim. 7nm 8 GB bellek, Vs. F/P

Video rendering konusunda haklısınız ama Photoshop kullanacak diye de 1650 almasın be abi. MX230 ile bile tam performans çalışıyor program.

Rendar alırken, Tüm işlem yükü Ekran kartındadır oyüzden o esnadada yetmeyebilir. İşlemci çok küçük yerlerde gerekir.
Tavsiyem, Bir 1650, 1650 süper.
Yada indirimden rx 5500xt bakının derim. 7Nm 8Gb bellek, Vs. f/p

O kadar parayı o ekran kartlarına veremem. Bir ayar vardı sanırsam. Yükü işlemciye veriyordu.

O kadar parayı o ekran kartlarına veremem. Bir ayar vardı sanırsam. Yükü işlemciye veriyordu.

Kanka büyük sallıyor zaten. PS içinden hangi yükle çalışacağını seçiyorsun. Piyasadaki en leş kartlardan biriyle programı kullanan biri olarak daha bir kez performanstan şikayet etmedim. 100.000 tane fotoğrafı yüksek çözünürlük için renderlamayacaksan işlemci bile yeter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu videolardakini yaparak, Belki birtık, İşlemciden yükü alırsın. Ekran kartına uygulamayı keyfine göre
Kanka büyük sallıyor zaten. PS içinden hangi yükle çalışacağını seçiyorsun. Piyasadaki en leş kartlardan biriyle programı kullanan biri olarak daha bir kez performanstan şikayet etmedim. 100.000 tane fotoğrafı yüksek çözünürlük için renderlamayacaksan işlemci bile yeter.
Video rander işleri ile ufak tefek uğraştığım için, Benim işlerimde Ekran kartı ağır basıyor.
İşlemci az kullanıyor.
Eğer fotoraf photo işleri farklı ise bilmem.

Ve ücretsiz Türkçe eğitim seti. Bir aralar ben de kullanmıştım.
Ama asıl öğrenme tavsiyem şu şekilde:
Önce araçların aşağı yukarı ne işe yaradığını ve temel bilgileri öğren. Ondan sonra proje bazlı öğrenmeye başla. Mesela bir proje yapmaya başla. Takıldığın yerleri de internetten araştırıp ilerle. Bazenleri iyi, kötü İngilizce gerekiyor ama. Her şeyin Türkçe açıklaması olmuyor. Veya daha iyi bir açıklama İngilizce yayınlanmış olabiliyor.

Geri
Yukarı