Çözüldü Photoshop'da PNG dosyasından brush nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EFE_KAYGISIZ

Kilopat
Daha fazla  
Photoshop da elimdeki PNG uzantılı dosyayı nasıl abr dosyasına nasıl çevirebilirim? YouTube'da aradım izlediğim videolarda önce şekli çiziyor. Elimde şekil var ama PNG formatında. Nasıl yapıldığını video olarak ekler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tabii anlatayım, bir png dosyasını fırça olarak tanımlamak için;

İlk olarak, png dosyasını CS6'da açıp: Düzen penceresinden Desen Tanımla'ya tıklıyoruz.

1637669682404.png

2) Açılan pencereden yeşil ile işaretlediğim yere fırçanın ismini giriyoruz, kırmızı ile işaretlediğim yerden ise işlemi onaylıyoruz.
1637669776434.png

3)B kısa yolu ya da direkt olarak araçlar menüsünden fırçayı seçtikten sonra; Kırmızı ile işaretlediğim ok'a tıkladıktan sonra açılan pencerede en altta desen olarak tanımlı olacaktır.
1637670082485.png
PNG dosyasını bana ilet ben yapayım, ardından çözümü yazarım yapabilirsem, yıllar önce yapıyordum unuttum mu bilmiyorum.

Dosya png bile değil, bmp.

.bmp hali;
1637612083644.png

Arka planı silince ise:
1637612100325.png

Haline geliyor, bu hali senin için uygun mu?
Fırça olarak tanımladım.

1637612568751.png

İlgili dosyayı gönderiyorum:

Son düzenleme:
Fırça olarak tanımladı iseniz sorun değil bmp olduğunu buraya yazdıktan sonra fark ettim. Gönderiyi düzenleme zaman sınırı dolduğu için düzenleme yapamadım. Nasıl yapıldığını adım adım anlatırsanız sevinirim. Çünkü elimde bu türden çok dosya var. Nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.

Tabii anlatayım, bir png dosyasını fırça olarak tanımlamak için;

İlk olarak, png dosyasını CS6'da açıp: Düzen penceresinden Desen Tanımla'ya tıklıyoruz.

1637669682404.png

2) Açılan pencereden yeşil ile işaretlediğim yere fırçanın ismini giriyoruz, kırmızı ile işaretlediğim yerden ise işlemi onaylıyoruz.
1637669776434.png

3)B kısa yolu ya da direkt olarak araçlar menüsünden fırçayı seçtikten sonra; Kırmızı ile işaretlediğim ok'a tıkladıktan sonra açılan pencerede en altta desen olarak tanımlı olacaktır.
1637670082485.png

Çözüm

Geri
Yukarı