Çözüldü Photoshop'ta arka fotoğrafın çevresi nasıl büyütülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Çorap fotoğrafının beyaz kısımlarını büyütmek istiyorum. Büyütmek istememin sebebi oraya yazı yazmak. Şu an fotoğraf kare olduğu ve küçük olduğu için yazamıyorum. Nasıl beyaz kısımları arttırabilirim?

Ekran Görüntüsü (214).png

W tuşuna basıp çıkan sihirli değnek aracı ile çorabın tamamını seç ve CTRL+J ile yeni katmana kes. Görünen yeni çorap katmanının başındaki göz işaretini kaldır. Sonra sadece beyaz kalan katmana dön çoraptan arta kalan yerleri S tuşuna basarak beyaz yap. İşlem bittikten sonra beyaz olan katmanı seç CTRL+T ile büyüt. Sonra çorap katmanının kaldırdığın göz işaretini geri getir. Tek tek anlatmaya çalıştım umarım yaparsın.

W tuşuna basıp çıkan sihirli değnek aracı ile çorabın tamamını seç ve CTRL+J ile yeni katmana kes. Görünen yeni çorap katmanının başındaki göz işaretini kaldır. Sonra sadece beyaz kalan katmana dön çoraptan arta kalan yerleri S tuşuna basarak beyaz yap. İşlem bittikten sonra beyaz olan katmanı seç CTRL+T ile büyüt. Sonra çorap katmanının kaldırdığın göz işaretini geri getir. Tek tek anlatmaya çalıştım umarım yaparsın.
Hocam ona gerek kalmadı ama güzel yöntemmiş. Beyaz kağıt olarak 1920x1080 olarak yeni proje oluşturdum. Sonra çorap fotoğrafını koydum ve çorap hariç beyaza boyadım.

Geri
Yukarı