Çözüldü Photoshop'ta resim büyütülürken bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fahrenheitt

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Photoshop'ta diyelim 1920x1080 olan boş bir çalışma alanı açtık. İçine düşük boyutlu resmi attıktan sonra alt ile büyütsem bile kötü bir görünümü oluyor. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Örnek fotoğraf:
1617719691807.png

Büyüttükten sonra:
1617719728553.png

Hocam buradan istediğiniz boyutta büyütebilir ve indirebilirsiniz ücretsiz şekilde.

Çözüm
İçine eklediğin resimin çözünürlüğü düşükse bu normal. Daha yüksek çözünürlüklü resimlerdede aynı problemi yaşıyor musunuz?

Daha yüksek çözünürlük derken? 1920x1080 resim attıysam zaten değiştirmeme gerek yok. Ancak 986x540 (sallıyorum) böyle bir resim atıpta 1920x1080 yapmaya çalışınca bir garip duruyor.

Hocam buradan istediğiniz boyutta büyütebilir ve indirebilirsiniz ücretsiz şekilde.
Genişliğe 1920 deyince yükseklikte kendi kendine değişiyor. 1920x1080 yapamıyorum.

Daha yüksek çözünürlük derken? 1920x1080 resim attıysam zaten değiştirmeme gerek yok. Ancak 986x540 (sallıyorum) böyle bir resim atıpta 1920x1080 yapmaya çalışınca bir garip duruyor.

Genişliğe 1920 deyince yükseklikte kendi kendine değişiyor. 1920x1080 yapamıyorum.

Hocam orada kilit işareti var, onu kaldırın.

Screenshot_1.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyebilirsin.
Denedim ancak yine görüntü de bozulmalar oldu. Ya normal halinde diyelim Türkiye bildiğin normal ancak onu yapınca ülke toprakları aşırı bozuluyor. Hem genişliği hem yüksekliği aynı oranda artmıyor.

Denedim ancak yine görüntü de bozulmalar oldu. Ya normal halinde diyelim Türkiye bildiğin normal ancak onu yapınca ülke toprakları aşırı bozuluyor. Hem genişliği hem yüksekliği aynı oranda artmıyor.
Hocam attığımı denerseniz sorun kalmayacak da çok umursamadınız galiba.

Teşekkür ederim, en az bozulma bu sitede oldu. Hatta hiç bozulma olmadı. Photoshop'ta yapınca bazı sınırlar silinmişti garip bir şekilde. Neyse, yardımınız için teşekkür ederim.
Önemli değil hocam. Çözüm olarak gösterirseniz herkes faydalanabilir.

Geri
Yukarı