Photosop 2020 Bilgisayarda kasmaya sebep oluyor

BurakFİDAN

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Adobe Photoshop uygulamasına girdikten bir süre sonra basit bir işlem de yapıyor olsam, çok fazla katman ve efekt de olsa her şekilde bilgisayarda genel olarak bir kasma yaşanıyor. Programı kapattıktan sonra bile bu geçmiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Google'da gezinirken bile feci kasıyor ve yazı yazarken takılıp duruyor.. Bu sorun 2 gün önce başladı bundan önce gayet sorunsuz kullanıyordum. Diğer adobe programlarında nadiren kasma ve takılma görüyorum fakat çok kısa sürüyor ve programı kapattıktan çok kısa bir süre sonra geçiyor.

Sistemim:
GTX 1650 Super ekran kartı
Ryzen 5 1600 AF işlemci
8GB Ram (1x8)
Windows 10 işletim sistemi

Adobe Photoshop uygulamasına girdikten bir süre sonra basit bir işlem de yapıyor olsam, çok fazla katman ve efekt de olsa her şekilde bilgisayarda genel olarak bir kasma yaşanıyor. Programı kapattıktan sonra bile bu geçmiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Google'da gezinirken bile feci kasıyor ve yazı yazarken takılıp duruyor. Bu sorun 2 gün önce başladı bundan önce gayet sorunsuz kullanıyordum. Diğer Adobe programlarında nadiren kasma ve takılma görüyorum fakat çok kısa sürüyor ve programı kapattıktan çok kısa bir süre sonra geçiyor.

Sistemim:
GTX 1650 Super ekran kartı.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
8 GB RAM (1x8)
Windows 10 işletim sistemi.

Depolama biriminiz nedir? Windows güncel mi?

Adobe programlarını açtığınız zaman görev yöneticisini açıp bellek kullanımlarına bakar mısın? Ayrıca HDD kullanıyorsan bu yüzden de olabilir.

500GB bir harddisk ve 240GB SSD kullanıyorum. Photoshop SSD'ye kurulu, windows da güncel. Tam bu konuyu açtığımda Discord'da da bir arkadaştan yardım aldım. Dosya kurarken piksel olarak değil de santimetre olarak kuruyor olabilirsin ve bu yüzden sen oraya 1920x1080cm yazdığında devasa bir piksel sayısı ortaya çıkıyor bu da bilgisayarı kastırıyor dedi. Şu anlık Photoshop'da bir işim olmadığı için denemedim ama büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyordur.

500GB bir harddisk ve 240GB SSD kullanıyorum. Photoshop SSD'ye kurulu, windows da güncel. Tam bu konuyu açtığımda Discord'da da bir arkadaştan yardım aldım. Dosya kurarken piksel olarak değil de santimetre olarak kuruyor olabilirsin ve bu yüzden sen oraya 1920x1080cm yazdığında devasa bir piksel sayısı ortaya çıkıyor bu da bilgisayarı kastırıyor dedi. Şu anlık Photoshop'da bir işim olmadığı için denemedim ama büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyordur.
Yöntemini denedikten sonra çözüldüğünden eminsen çözüldü olarak işaretleyebilirsin konuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı