PHP Deprecated: mysql_query() Hatası

FeyzullahDuman

Hectopat
Daha fazla  
PHP:
<?php
$aranan = $_POST['aranan'];
$player = mysql_query("select * from sqlautoban where player like '%$aranan%'");

if ($aranan=="") {
echo"Bos Arama Yapamazsiniz";
}else{
while ($bul = mysql_fetch_array ($player)) {
$playerr = $bul['player'];
$admin = $bul['admin'];
$reason = $bul['reason'];
$started = $bul['started'];
$ends = $bul['ends'];

echo" <table><hr><br><form><font color = red ><b> Kullanıcı Adı :<b> </font>$playerr <br>
      <font color = red ><b> Banlayan :<b> </font> $admin <br>
      <font color = red ><b> Sebep :<b> </font>$reason <br>
      <font color = red ><b> Ban Tarihi :<b> </font>$started <br>
      <font color = red ><b> Açılış Tarihi : <b> </font>$ends <br></form><br><hr>";

}
}

?>

3. satırda hata yapmışım acaba nasıl düzeltirim? Siteme attım. http://minecraftgaming.ml/ban/bankontrol.php
Bu konudan bakmıştım.
Ban Sorgulama Sistemi | Minecraft Türkiye
Yardım edermisiniz?

Kod:
Deprecated: mysql_query(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/u941938998/public_html/ban/bankontrol.php on line 3

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'10.2.1.16' (using password: NO) in /home/u941938998/public_html/ban/bankontrol.php on line 3

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/u941938998/public_html/ban/bankontrol.php on line 3
Bos Arama Yapamazsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı dosyan nerde ?Birde sana diyorki artık mysql 'li fonksiyonları kullanma PDO veya mysql_i kullan PDO veya mysqli kullanman senin için bir avantajdır hem güvenlik hem performans olarak :)

Kolay gelsin :)

Sen script'i direk alıp atmışsın galiba oraya. Önce bir veri tabanı ve kullanıcı oluşturman gerekli. Sonra bu bilgileri bağlantı dosyasına kayıt etmen lazım.

@Ataş ben Mysql kullandım. Ve birleştirdim. Ama Php 5.5 güncellemesi ile bazen önceki sürümlerde çalışan kodlar çalışmadını öğrendim. Düzeltirmisiniz demek istedim.

$player = mysql_query("SELECT * FROM sqlautoban WHERE like '%".$aranan."%'");

Bu şekilde deneyebilirsin, birde aranan null değilse query işlemini yapsın... Demek istediğim if aranan null' sa mesaj değilse query' i işleme sokabilirsin. Live deniyorsan da güvenlikleri unutma derim... mysql_real_escape_string en azından...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı