PHP dilinin geleceği var mı?

Neden yok o zaman anlatabilir misin?
Eski bir sistem. Bir arkadaş Nodejs ile arasında ki farkı da söylemiş. Paket kurulumları ile insanlar daha hızlı bir şeyler build edebiliyor. İnsanlar ne kadar hızlı iş yaparsa şirketler o kadar para kazanırlar. Dediğim gibi yurt dışında PHP kullanan şirket kalmadı gibi bir şey. Sadece bizim gibi gelişmemiş ülkelerde yaygın.

Eski bir sistem. Bir arkadaş Node.js ile arasında ki farkı da söylemiş. Paket kurulumları ile insanlar daha hızlı bir şeyler Build edebiliyor. İnsanlar ne kadar hızlı iş yaparsa şirketler o kadar para kazanırlar. Dediğim gibi yurt dışında PHP kullanan şirket kalmadı gibi bir şey. Sadece bizim gibi gelişmemiş ülkelerde yaygın.

Siber guvenlik icin PHP de kullaniliyor diye biliyorum. Bu konuda ne dusunuyorsunuz hanging Diller PHP yerini alacak siber guvenlik alaninda.

Eski bir sistem. Bir arkadaş Nodejs ile arasında ki farkı da söylemiş. Paket kurulumları ile insanlar daha hızlı bir şeyler build edebiliyor. İnsanlar ne kadar hızlı iş yaparsa şirketler o kadar para kazanırlar. Dediğim gibi yurt dışında PHP kullanan şirket kalmadı gibi bir şey. Sadece bizim gibi gelişmemiş ülkelerde yaygın.
Bu yönden bakınca haklısınız fakat dünyadaki birçok bankanında php tabanlı olduğu düşünülüyor. Onlarında geçiş yapmasıyla biter diye düşünüyorum ki o da zor benim düşünceme göre çünkü bankacılık sektörü çalışıyorsa dokunmayalim gibi ilerliyor.

Siber guvenlik icin PHP de kullaniliyor diye biliyorum. Bu konuda ne dusunuyorsunuz hanging Diller PHP yerini alacak siber guvenlik alaninda.
Siber güvenlik alanında iyi olabilmek için sunucu taraflı olan her dil ve framework'ü öğrenmek gerekiyor.

Eski bir sistem. Bir arkadaş NodeJS ile arasında ki farkı da söylemiş. Paket kurulumları ile insanlar daha hızlı bir şeyler build edebiliyor. İnsanlar ne kadar hızlı iş yaparsa şirketler o kadar para kazanırlar. Dediğim gibi yurt dışında PHP kullanan şirket kalmadı gibi bir şey. Sadece bizim gibi gelişmemiş ülkelerde yaygın.
Bu tam olarak doğru değil ama. En popüler sitelerin yarısından çoğunda hala PHP var. PHP güncelleme almaya devam ettiği sürece alışkanlıklarından vazgeçmeyebilirler. Ancak yeni dil öğrenilecekse PHP ölü yatırım olabilir belki, daha iyi alternatifler var dediğiniz gibi.

Web'in temellerini ogrenmek acisindan guzel bir dil. Bir seyler olusturmasi kolay. Temel seviyede ogrenmek faydaniza olacaktir. Ama genc ve yeni oldugunuzdan sonrasinda modern dillere yonelmeniz daha faydali olur.

Hayır. PHP'nin geleceği yoktur. Şu an sadece bizim Türk şirketleri gibi yeni teknolojiye geçmeyen yerler kullanıyor sadece ve yakında tamamen iptal olacaktır.

YouTube, Facebook gibi şirketler PHP kullanıyor. Bir araştırın derim :)

PHP dilinin geleceği tartışılır. Ancak şu an hala bayağı kullanılıyor.

Geri
Yukarı