PHP dosyaları nasıl çalıştırılır?

Yiğitç54

Centipat
Merhaba,
Buradaki örnekleri çalıştırmam gerekiyor ancak nasıl çalıştıracağımı çözemedim. Kodu alıp notpad ile PHP dosyası olarak kaydettim ve localhost/örnek.php diyerek Google'de açmaya çalıştım ve hata verdi açılmadı. Xampp kurulu girişde yaptım phpmyadmine oradan veri tabanı falan oluşturmam gerekiyor galiba orasını yapamadım ve örneği hangi klasörün içine atmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Python'un yazılımı kurmanız lazım. Kurduktan sonra dosyalara sağ tıklayın ve edit with idle ile dosyayı açın. F5'e basarak çalıştırabilirisiniz.

XAMPP kullanabilirsiniz. XAMPP bilgisayarınızda PHP dili ile geliştirilmiş projelerinizi localhost üzerinden çalıştırmanızı sağlayan bir yazılımdır. Veritabanı vs. de bağlayabilirsiniz.

Merhaba,
Buradaki örnekleri çalıştırmam gerekiyor ancak nasıl çalıştıracağımı çözemedim. Kodu alıp notpad ile PHP dosyası olarak kaydettim ve localhost/örnek.php diyerek Google'de açmaya çalıştım ve hata verdi açılmadı. Xampp kurulu girişde yaptım phpmyadmine oradan veri tabanı falan oluşturmam gerekiyor galiba orasını yapamadım ve örneği hangi klasörün içine atmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Amacınız sadece bunu açıp içine bakmaksa Dosya uzantısını HTML yapın
Örnek: login.php > login.html
Ve daha sonra tarayıcı ile açın.

Dediğin programı kurdum ancak.

Sorun yaşamadım ama bazen performans düşüşleri yaşıyordum. Ama benim sistemim de çok kötüydü o zamanlar.

Dedğin programı kurdum ama herhangi bir bir şey gelmedi o uygulama ile açmaya çalıştım tam olarak ne yapmam gerektğini sırayla yazar mısın şu anda kurdum ve .php olarak bir kodum var.

Yeni konular

Geri
Yukarı