PHP ile Basit Form Örneği Çalıştırma

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, proje ödevim dolayısıyla bir personel kayıt uygulaması yapıyorum fakat çalıştıramadım. Gönder butonuna bastığımda resimdeki ekran çıkıyor. XAMPP programını da kullanıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

form.JPG

hata.JPG

php.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Xampp yükle. Xampp ile çalış.

Web tarayıcısı PHP kodunu çözemez.

Edit: DW ile en fazla HTML&CSS yazabilirsiniz. Ama PHP işlem çalıştıramazsınız diye biliyorum. PHP çalıştırmak için Apache Web Server kullanılmalı. Diğer türlü hata verir. Zaten vermiş.

XAMPP programını kurmuş olmalı ve control panelinden Apache sunucusunu çalıştırmış olmalısınız.
.php uzantılı dosyalar C:\xampp\htdocs klasörü içinde iken çalışır. Masaüstünden .php dosya çalıştıramazsınız.

ornek.php ve form.html dosyalarınızı htdocs klasörü altına taşıyıp öyle çalıştırın.
htdocs klasöründe hazır kurulu gelen tüm dosyaları da silin.
Sonra tarayıcınızda localhost/ veya 127.0.0.1 yazarak dosyalarınızı çalıştırabilirsiniz.

PHP Server tarafında çalışır. Normal bir HTML sayfası gibi çalıştırırsanız, kodları web sayfada görmüş olursunuz. Server programları yükleyip, çalıştırabilirsiniz.
  1. XAMPP
  2. MAMP
  3. Laragon

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı