PHP ile cinsiyete göre ideal kilo hesaplama

Snkbnacezeri

Hectopat
Makaleler
6
Arkadaşlar bir PHP ödevi var İdeal kilo hesaplama diye ama Erkek ile Kadın ayrı hesaplansın istiyor. Her şeyi yapıyorum ama iş cinsiyete gelince olmuyor. Örneğin (Kadın 50 kilo, boyu 140), (Erek 60 kilo, boyu 160) verdiğim örnek gibi bir olay istiyor. Bunu nasıl yapacağım birisi yardım edebilir mi?

Koşullarla erkek ve kadına göre ayrı ayrı hesaplama yaptırabilirsin en basitinden.

@Snkbnacezeri Kullanıcıdan kadın ya da erkek olduğuna dair değer aldıktan sonra koşul içinde çalışacak kodları yazacaksın. Sorunu nerede yaşadığını belirtir misin?

$kilo=$_POST['kilo']; $boy=$_POST['boy']; $cins=$_POST['cins']; $hesapla (bu bölüm de kadın ve erkek için ayrı ayrı hesaplama nasıl yapacağım onu bilmiyorum. Yukarda Kadın ve Erkek için Radio buton var Erkeği seçtiğim de hocanın verdiği değerler üzerimden kullanıcının durumu hesaplanacak.[/B] if ($hesapla<40) echo "Zayıf"; else if($hesapla>60) echo "Normal";

@Snkbnacezeri Php ile Html İnput Verilerini Almak - Hüseyin YAMAN

Radio buttondan aldığın değere göre koşula sokup koşul içinde işlem yapacaksın. En sonunda işlem sonucunu if-else ile karşılaştırıp kullanıcıya çıktı vereceksin.

Geri
Yukarı