Çözüldü PHP ile desktop app yazmak mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sorulan soruda garip veya komik bir şey yok. Java'dan Web aplikasyon yapılıyor, JavaScript ile masaüstü yazılım geliştiriliyor, Python ile Web aplikasyon yapılıyor, hatta JavaScript ile oyun bile geliştiriliyor. Tüm bu örnekler varken PHP ile masaüstü uygulaması yazmak çok ütopik veya gülünç bir şey değil.

Şu an öyle bir imkan yok ama bu imkansız olduğu için değil kimsenin buna ihtiyaç duymadığı içindir.
Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi sadece PWA ile buna yakın bir sonuç elde edilebilir benim bildiğim kadarıyla, yakın diyorum çünkü native bir masaüstü yazılımı geliştirmiş olmuyorsunuz PWA ile. Daha çok masaüstü penceresinde bir web sitesi çalıştırmış oluyorsunuz.

Bir dil öğreneyim her işimi görsün düşünceniz varsa bu dil PHP değil JavaScript olmalıdır. ElectronJS sayesinde cross-platform masaüstü uygulama geliştirilebiliyor JavaScript ile mesela.

Son düzenleme:
PHP bir web programlama dilidir, masaüstü yazılımlar için farklı programlama dillerine yönelmelisiniz.

Hocam biliyorum herhalde :D sadece bu mümkün mü diye sordum birkaç video gördüm internette.

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi sadece PWA ile buna yakın bir sonuç elde edilebilir benim bildiğim kadarıyla, yakın diyorum çünkü native bir masaüstü yazılımı geliştirmiş olmuyorsunuz PWA ile. Daha çok masaüstü penceresinde bir web sitesi çalıştırmış oluyorsunuz.

Bir dil öğreneyim her işimi görsün düşünceniz varsa bu dil PHP değil JavaScript olmalıdır. ElectronJS sayesinde cross-platform masaüstü uygulama geliştirilebiliyor JavaScript ile mesela.

Hocam sadece merak ettim böyle bir şeye ihtiyacım yok.

Dediğiniz manyak bir şey. Onun yerine python kullansanız bile daha iyi olur. Masaüstü uygulamalar için çoğunlukla C# kullanılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı