PHP ile otomatik sayfa

Abuzerx1

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Beyler merhaba PHP bir site yaptım. Giriş ve kayıt olma bölümlerini de yaptım fakat her kayıt olan kullanıcı için aynı şablon içinde profil oluşturmasını istiyorum. Örneğin burada kayıt olunca profil açıyoruz ya da Facebook da kayıt olunca profil açılıyor onun gibi. Htaccess falan önermeyin çünkü bunu sadece PHP ile yapmam lazım. Kısaca benim istediğim şey şu adam kayıt olacak giriş yapacak ve ona ait bir profil olacak ve oraya bilgilerini girecek vs. bunun için nasıl bir kodlama yapmam lazım konu hakkında bilgili olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Kayıt olurken sorsan ve oradan veritabanına kaydetsen olmaz mı?

Onu nasıl yapabilirim kodları sıkıntılı hocaya sordum kayıt olup ardından giriş yapınca yapsan daha kolay olur dedi ondan öyle sordum. Daha kolay bir yolunu biliyorsan örnek kodları ile paylaşırsan sevinirim.

Sen bence ukalalık yapacağına önce git okuduğun okulun hakkını ver, saygısız.

Bak canım kardeşim diyorum ki yazıda adam kayıt oldu kendi profilini düzenleyecek. Adama kayıt olurken resim ve gönderi mi attıracağım? Ben o dediğini yaptım zaten kayıt olurken gereken bilgileri alıyorum benim amacım adamın kendi profilini düzenleyip gönderi göndermesi, hakkında yazı yazması kısaca Facebook tarzında diyorum. Ama sen kalkmış "basit değil mi sence de?" diye dalga geçiyorsun. Sonra da saygısızlık yapma diyorsun, lakin senin bir şeyler öğrenmeye çalışan birisiyle dalga geçmen daha saygısızca.

Bak canım kardeşim diyorum ki yazıda adam kayıt oldu kendi profilini düzenleyecek. Adama kayıt olurken resim ve gönderi mi attıracağım? Ben o dediğini yaptım zaten kayıt olurken gereken bilgileri alıyorum benim amacım adamın kendi profilini düzenleyip gönderi göndermesi, hakkında yazı yazması kısaca Facebook tarzında diyorum. Ama sen kalkmış "basit değil mi sence de?" diye dalga geçiyorsun. Sonra da saygısızlık yapma diyorsun, lakin senin bir şeyler öğrenmeye çalışan birisiyle dalga geçmen daha saygısızca.
Seninle tartışmayacağım. Bir çok öğrenciye yardım ettim, hepsi de Technopat üzerinden ulaştı. Ama sana yardım etmeyeceğim, umarım kendini geliştirebilmeyi öğrenebilirsin. Bol şans.

Onu nasıl yapabilirim kodları sıkıntılı hocaya sordum kayıt olup ardından giriş yapınca yapsan daha kolay olur dedi ondan öyle sordum. Daha kolay bir yolunu biliyorsan örnek kodları ile paylaşırsan sevinirim.
Hocanın dediği kayıt olduktan sonra profilini düzenlemek yerine kayıt sistemine ekleme yapma gibi olmuş. Kayıt sistemine eklemek daha kolayına gider. Çünkü öbür türlü profilini düzenlemeden diğer sayfalara erişimini kısıtlayacaksın kullanıcıların.

Senin asıl istediğine gelirsek nasıl yapılacağını bilmiyorum ama bir foruma sahibim ve forumda senin istediğin sistem var. O bölümün hangi dosyada yazılı olduğunu bulup göndereceğim.

Hocanın dediği kayıt olduktan sonra profilini düzenlemek yerine kayıt sistemine ekleme yapma gibi olmuş. Kayıt sistemine eklemek daha kolayına gider. Çünkü öbür türlü profilini düzenlemeden diğer sayfalara erişimini kısıtlayacaksın kullanıcıların.

Senin asıl istediğine gelirsek nasıl yapılacağını bilmiyorum ama bir foruma sahibin ve forumda senin istediğin sitem var. O bölümün hangi dosyada yazılı olduğunu bulup göndereceğim.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı