PHP SQL LOGIN Sistemi

181019

Decapat
Merhabalar,

PHP ve SQL kullanarak login sistemi yapmak istiyorum. Bir çok video izledim kodlamar yaptım video ile birlikte. Birçok örnek dosyalar indirdim denedim.Hepsinden hata aldım. Normalde HTML,CSS,JS üzerinde iyiyim. PHP ve SQL bilgim Front-End developement a göre daha kısıtlı. Siteye yalnızca benim SQL üzerinden "id,kullanıcı adı,şifre" girdiğim kullanıcıların erişim sağlamalarını istiyorum. Örn: login.php adında bir sayfamız olsun. Bu sayfa üzerinden giriş yapalım. Bir de "home.php" adında bir dosyamız olsun. "login.php" deki login formu doğru olursa otomatik olarak "home.php" sayfasına giriş yapsın. Login "submit" yapılıncada belirlenen sayfaya erişmelerini istiyorum fakat güvenlik açısından "home.php" vs. dosyaların URL adresini kopyalayıp yapıştırınca "login.php" adresine yönlendirsin kullanıcıyı. Elinde böyle bir PHP,SQL sistemi olan varsa, bana iletirse çok memnun olurum. 1 aydır uğraşıyorum fakatbir sonuca ulaşamadım.

Teşekkürler...

YouTube gibi mecralarda "PHP SQL login system" diye aratırsanız çıkacaktır.
Hocam şöyle bir sistem buldum: GitHub - codingWithElias/php-multi-user-role-based-login-system: How to Make Multi User Role Based Login Form in PHP and MySQL
Şimdi anlamadığım bir şey var Unknow database hatası veriyor doğal olarak kendi myadminimde olmadığı için. Css i html e bağlayabiliyoruz ya <link> ile. Direkt SQL i php dosyalarıyla bağlayabiliyor muyuz yoksa ben bu dosyaları direkt olarak web sunucusuna yüklesem hata almadan çalışır mı( yani my_db.sql dosyasını direkt olarak database olarak algılar mı?)
Hayatımda hiç database li işler yapmadığım ve yeterli kaynak bulamadığım için soruyorum; Ne yapmalıyım?

Merhabalar,

PHP ve SQL kullanarak login sistemi yapmak istiyorum. Birçok video izledim kodlamar yaptım video ile birlikte. Birçok örnek dosyalar indirdim denedim. Hepsinden hata aldım. Normalde HTML, CSS, JS üzerinde iyiyim. PHP ve SQL bilgim Front-End developement a göre daha kısıtlı. Siteye yalnızca benim SQL üzerinden "ID, kullanıcı adı, şifre" girdiğim kullanıcıların erişim sağlamalarını istiyorum. Örneğin: login.php adında bir sayfamız olsun. Bu sayfa üzerinden giriş yapalım. Bir de "home.php" adında bir dosyamız olsun. "login.php"deki login formu doğru olursa otomatik olarak "home.php" sayfasına giriş yapsın. Login "submit" yapılınca da belirlenen sayfaya erişmelerini istiyorum fakat güvenlik açısından "home.php" vs. dosyaların URL adresini kopyalayıp yapıştırınca "login.php" adresine yönlendirsin kullanıcıyı. Elinde böyle bir PHP, SQL sistemi olan varsa, bana iletirse çok memnun olurum. 1 aydır uğraşıyorum fakatbir sonuca ulaşamadım.

Teşekkürler...

Hocam dediğiniz şeyi yapmak için session kullanmanız lazım. İnternetten bir bakın olmazsa ona göre yardımcı olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı