Phyton 3 Projedeki Hata

Olması gereken çalışan kod bu şekildedir.
Hayır. En basitinden While büyük yazıldığı için hata verecektir. Sonrasında if'ten sonra iki nokta kullanılmadığı için hata verir. Bu şekilde devam eder.
Kodda if bölümlerini yanlış yere konumlandırmışsınız.
Kodu ben yazmadığım yanlış konumlandıramam. Çünkü benim için konulması gereken bir yer yok. Konu sahibinin istediğine ulaşması için benimkini kullanması daha kısa sürecektir en azından bariz hatalar yok.

Sağolun dediğim gibi yeni öğrenmeye çalışıyorum. Bugün çalışmaya başladım öğrendiklerimden ne çıkartabilirim diye bakıyorum.Html Javascript'den sonra Phyton'a geçince bu şekilde birkaç alışkanlık demiyeyimde ifden sonra iki nokta koymak aklıma gelmiyor.

Sağolun dediğim gibi yeni öğrenmeye çalışıyorum. Bugün çalışmaya başladım öğrendiklerimden ne çıkartabilirim diye bakıyorum.
Çok hızlı gitmişsiniz. Bir şeyi kavrayamadan yardırmışsınız. While ile true neden beraber kullanılır bunu bile öğrenmemişsiniz mesela. While sadece true ile kullanılan bir şey değil. While a<15 deyip içerisinde a+=1 derseniz yine bir döngü elde etmiş olursunuz mesela.

Çok hızlı gitmişsiniz. Bir şeyi kavrayamadan yardırmışsınız. While ile true neden beraber kullanılır bunu bile öğrenmemişsiniz mesela. While sadece true ile kullanılan bir şey değil. While a<15 deyip içerisinde a+=1 derseniz yine bir döngü elde etmiş olursunuz mesela.
While'a true vermemin sebebi doğru yazana kadar sormasını istememdi fakat istediğim gibi sonuçlanmamış.Sağolun yinede yardım için

EnterId'leri de farklı yazmışsın. Büyük küçük harfe dikkat etmelisin değişken tanımlarken. Aynı şey cevap ve enterpass için de geçerli.
Bu arada if cevap == E derken "E" demelisin.
Ek olarak ben kullanıcı adını rastgele bir şey seçtiğimde ne demesi gerektiğini söylememişsin. Elif kullandığın için de o aşamayı atlıyor.
Sanırım istediğiniz bu şekilde.

Python:
"""Log-in"""
MyId = "Uetros"
MyPass = "@1Emrekeles23"
while True:
        EnterId = str(input("Kullanıcı adı giriniz: "))
        EnterPass = str(input("Şifre belirleyiniz: "))
        if MyId == EnterId and MyPass == EnterPass:
                print("Giriş Yapıldı")
                break
        elif EnterId == MyId and MyPass != EnterPass:
                print("Şifreniz yanlış girilmiştir.")
                Cevap = str(input("Şifreyi değiştirmek ister misiniz.(E/H)"))
                if Cevap == "E" or "e":
                        NewPass = input("Yeni Şifreyi belirleyiniz. ")
                        MyPass = NewPass
                        break
                        # buraya giriş yapıldı falan da yazabilirsin tam olarak ne yapmak istediğini hala anlamadım
                else:
                        break
        else:
                break

Son düzenleme:
EnterId'leri de farklı yazmışsın. Büyük küçük harfe dikkat etmelisin değişken tanımlarken. Aynı şey cevap ve enterpass için de geçerli.
Bu arada if cevap == E derken "E" demelisin.
Ek olarak ben kullanıcı adını rastgele bir şey seçtiğimde ne demesi gerektiğini söylememişsin. Elif kullandığın için de o aşamayı atlıyor.
Sanırım istediğiniz bu şekilde.

break[/CODE]
Aslında kartımı iptal ettirdiğimden dolayı kitap alıp çalışamadım bu yüzden internette bunun hakkında video çeken bir kanal var oradan öğreniyorum. Parantez kullanmamın sebebi ondan dolayıydı ve bir süre sonra alışırım. Bu iki nokta konusuna ve çift eşittire.

Birçok yazım hatası mevcut düzeltilmiş hali aşağıdadır.
Python:
"""Log-in"""
MyId = "Uetros"
MyPass = "@1Emrekeles23"
while True:
    EnterId = input("Kullanıcı adı giriniz: ")
    EnterPass = input("Şifre belirleyiniz: ")
    if MyId == EnterId  and MyPass == EnterPass:
        print("Giriş Yapıldı")
        break
    elif MyId == EnterId and MyPass != EnterPass:
        print("Şifreniz yanlış girilmiştir. ")
        print("Şifreyi değiştirmek ister misiniz.(E/H)")
        Cevap = input()
        if Cevap == "E":
            NewPass = input("Yeni Şifreyi belirleyiniz. ")
            MyPass = NewPass
    else:
        print("Kullanıcı adı veya şifre hatalı, tekrar deneyiniz")

Geri
Yukarı