Pianoya org ile başlanır mı?

KremJanti

Hectopat
Merhaba hep pianoya ilgim olmuştur. Fakat maddi sorunlardan dolayı bir türlü fırsat olmadı. Ben de org almaya karar verdim bir yerden başlamak gerek. Sorum şu org ile başlasam ileride sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tamamen ilerleme hızına bağlı.
Ben yavaş yavaş tüm eserleri çalmak istediğim için 8 yıl boyunca LK-240 kullandım.

Boyutu büyük ve tuşları sert bir şey seçmeye çalış.
Piyanoya geçince afallarsın.

Bu tamamen ilerleme hızına bağlı.
Ben yavaş yavaş tüm eserleri çalmak istediğim için 8 yıl boyunca LK-240 kullandım.

Boyutu büyük ve tuşları sert bir şey seçmeye çalış.
Piyanoya geçince afallarsın.

Önerebileceğin bir org var mı 700 TL gibi bir bütçem var.
Büyük boyutta ve tuş hassasiyeti iyi olan bir org alırsan sıkıntı olmaz.

Jwin MK 6145U nasıl sence.

Piyano ve org tuşeleri çok farklı. Yaylı tuş sizi enstrüman çalmaktan soğutabilir. Diğer taraftan dijital piyano ise aldığınız keyfi sekize katlar.
Eğer hevesliyseniz bence taksitle dijital piyano alın ömürlük cihaz. Şu aralar Zuhal müzikte kampanyalar var takip edin.

Piyano ve org tuşeleri çok farklı. Yaylı tuş sizi enstrüman çalmaktan soğutabilir. Diğer taraftan dijital piyano ise aldığınız keyfi sekize katlar.
Eğer hevesliyseniz bence taksitle dijital piyano alın ömürlük cihaz. Şu aralar zuhal müzikte kampanyalar var takip edin.

Aslında alamam alacağım bu orguda biriktirdiğim parayla. Alıp aileme kendimi ispatlarsam o zaman dijital alabilirler kanıtlayabilene kadar org diye düşünüyorum.

Gerçek pianoyu es geçiyorum direkt. Konservatuardan sonra zaten elimi sürdüğüm sayılıdır zaten burada önermek te lafı güzaf neyse.

Dijital piano en ideali olurdu senin için o zaman da gel güzel bir midi klavye al diye kafanı karıştırırdım neyse bereket bütçen yetmiyormuş. :)

Bilindik markalardan Yamaha, Korg, Roland, Casio vs. tam boy piano tuşlu bir org başlangıç için işini görecektir. En az 61 tuşlu olmasını öneririm.

Ne tarz çalacaksın bilmiyorum ama klasik piano öğreneceğim dersen Beyer, Czerny, Bach falan derken ufak bir iki Sonatin çalmaya başlaman 1 belki çalışmana bağlı daha uzun zamanını alabilir.

Sonrasında zaten ufak ufak 88 tuş ihtiyacın ortaya çıkar ki buraya kadar çaldıkların zaten aileni ikna etmeye hayli hayli yeter.

Piyanoya öncelikle nota öğrenerek başlamalısın. Bir Müzik Öğretmeni olarak tavsiyem; Muhammer Sun Solfej-1 kitabı ve Casio'nun bütçene uygun herhangi bir orgu ile başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı