Pil azaldıkça daha çabuk bitiyor

Muhtemelen bataryan ölmüştür. Lityum-İyon piller kullandıkça eskir ve kimyasal ömrü biter. Ömrü bittikçe de şarjın daha çabuk biter.

Batarya kalibrasyonu işlemini deneyebilirsiniz.
Bunun için birkaç farklı yöntem vardır.

Şarj tamamen boşaltılıp kesintisiz şekilde doldurulur. Bu işlem iki kez tekrarlanır.
Daha sonra eğer cihazda root yetkisi varsa "batterystats.bin" dosyası silinir; root yetkisi yoksa cihaza hard reset atılır.

Batarya kalibrasyonu işlemini deneyebilirsiniz.
Bunun için birkaç farklı yöntem vardır.

Şarj tamamen boşaltılıp kesintisiz şekilde doldurulur. Bu işlem iki kez tekrarlanır.
Daha sonra eğer cihazda root yetkisi varsa "batterystats.bin" dosyası silinir; root yetkisi yoksa cihaza hard reset atılır.
Hocam batarya kalibrasyonu yaptım fakat pek bir yararını göremedim. Hard reset de attım.

Hocam batarya kalibrasyonu yaptım fakat pek bir yararını göremedim. Hard reset de attım.
Bu durumda AccuBattery - Pil - Google Play'de Uygulamalar bu uygulamayı indirip kurulumları yaptıktan sonra birkaç gün telefonu normal kullanın.
Eğer sağlık sekmesinde pil sağlığı düşükse piliniz büyük ihtimalle ömrünü doldurmuştur.
Bu durumda size Deji markasının pillerini önerebilirim.

Sorum başlıktaki gibi, pil %40'a geldiğinde su gibi gitmeye başlıyor. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim?
LG K10 vardı bende de. %40 tan sonra su gibi gitmeyi bırak direkt kapanıyordu 🙂 Kalibrasyon falan yaptım ama bir kere gitmiş batarya, kurtarmak mümkün değildi, ben de imha ettim 😋

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı