Pil sağlığı birden %3 düştü

Xdrmz

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Telefonu 1 hafta önce aldım, aldığım günden beri dikkatli şarj etmeye çalışıyorum fakat dün %80 olan pil sağlığı bugün %77'e düşmüş. Bu durum normal mi?

iPhone XS bir tanıdık dükkandan 13500.
Hocam bir dolandırıcılık olduğunu düşünmüyorum. iPhone'larda bazen pil seviyesi düşse bile cihaz göstermiyor aylar sonra bir anda arka arkaya 2-3 düşüyor. Şansınıza olmuş bana kalırsa. Yani o düşme zamanı sizin almanıza denk gelmiş olabilir. Eğer daha fazla düşerse sıkıntı.

Tanıdık dükkan olsa bile telefonu telefoncuya satan eleman önceden batarya konusunda işlem yaptırmış olabilir, belki orijinal batarya bile değildir. Yani şarja takılıyken telefon aleve dönecek seviyede 24 saat oyun oynamadıysanız normal bir düşüş değil.

Hocam telefonun içi açılmamış batarya orijinal, orijinal olmayan bataryalarda bilinmeyen parça yazıyor.

Tanıdık dükkan olsa bile telefonu telefoncuya satan eleman önceden batarya konusunda işlem yaptırmış olabilir, belki orijinal batarya bile değildir. Yani şarja takılıyken telefon aleve dönecek seviyede 24 saat oyun oynamadıysanız normal bir düşüş değil.

Hocam bir dolandırıcılık olduğunu düşünmüyorum. IPhone'larda bazen pil seviyesi düşse bile cihaz göstermiyor aylar sonra bir anda arka arkaya 2-3 düşüyor. Şansınıza olmuş bana kalırsa. Yani o düşme zamanı sizin almanıza denk gelmiş olabilir. Eğer daha fazla düşerse sıkıntı.

Bence de öyle bir şey oldu hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı