Pil tasarrufu için Hz düşüren program var mı?

atavratstrat62

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Birkaç markanın oyuncu dizüstülerinde pilde otomatik ekran Hz'sini düşüren uygulamalar gördüm.
HP Pavilion'umda böyle bir uygulama yok ya da ben bilmiyorum.

Bu işlemi yapabilecek bir yazılım var mı?

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar.

Birkaç markanın oyuncu dizüstülerinde pilde otomatik ekran Hz'sini düşüren uygulamalar gördüm.
HP Pavilion'umda böyle bir uygulama yok ya da ben bilmiyorum.

Bu işlemi yapabilecek bir yazılım var mı?

Teşekkürler.

Ekranınız kaç hertz? CRU aracılığıyla özel çözünürlük ekleyip hertz değerini düşürebilirsiniz. Ama pek tavsiye etmem.

Ekranınız kaç hertz? CRU aracılığıyla özel çözünürlük ekleyip hertz değerini düşürebilirsiniz. Ama pek tavsiye etmem.

Özel çözünürlüğe ne gerek var? Windows görüntü ayarlarından rahatlıkla tazeleme hızını 60'a çekebilir.

Özel çözünürlüğe ne gerek var? Windows görüntü ayarlarından rahatlıkla tazeleme hızını 60'a çekebilir.

O da bir seçenek. Kullanıcı program önerisi istemiş, CRU üzerinden tazeleme hızı 60 hertz olan bir profil oluşturup, pil esnasında o profili kullanabilir.

Ekranınız kaç Hertz? CRU aracılığıyla özel çözünürlük ekleyip Hertz değerini düşürebilirsiniz. Ama pek tavsiye etmem.

60 Hz fakat daha çok bu cihaz için değil de ileride yüksek Hz bir Ultrabook cihaz aldığımda bu ayar olmazsa nasıl yapabileceğimi öğrenmek için açtım konuyu. Hz ile pil süresi arasında o denli çok bir ilişki var mı bilmiyorum ama denemek istiyorum.

Şu an cihazın kendi ayarlarında olan 39 Hz'yi deniyorum pil süresi artmış gibi duruyor.

Her seferinde elle düşürmek yerine otomatik yapabilecek bir yazılım var mı onu merak ettim.

@atavratstrat62 değişken yenileme hızı açın. Sistem otomatik olarak Hertz değeri belirliyor. Masaüstüne sağ tık > Görüntü ayarları > Grafik ayarları > Değişken yenileme hızı
Sanırım öyle bir ayar yok gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-26 211330.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-26 211330.png
    41,5 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı