Pil yok veya algılanmadı hatası

murty0

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarcıya bakım için laptopu götürdükten sonra bu hatayı almaya başladım. Şarjı takınca normalde yeşil ışık yanması lazım o da yanmıyor, ama şarj alıyor. Şarj almadığı zaman 5 dakika dayanmıyor normalde laptop bir de ekran parlaklığı düşüyor güç tasarrufuna alıyor sanırım. Performans olarak bir eksisini hissetmedim (oyunlarda test etmedim). Pili arka kapakta çıkarılabilir ve çıkartıp taktığımda algılıyor fakat bir süre sonra yeniden algılanmadıya dönüyor, ne yapmam lazım?

Adsız.png

Bilgisayarcıya sorabilirsiniz kendisinin ne halt yediğini biliyor olmalı.
Yarın götüreceğim götürmeden önce buradan bilgi almak istedim, yarın update geçerim.

Hahahaha arkadaşlar sorunu buldum ya, ben bakımdan sonra soğutucu stand kullanmaya başladım, laptop yüksekte dursun diye bayağı dikey şekilde koyuyordum laptopu standı yükseltip, pilde hassas ufak bir harekette yerinden çıkıyor. Soğutucu stant eski olduğu için laptopu tutan parçaları eksik, yani laptop yavaş yavaş aşağı kayıyordu, o yüzden de pil hafiften yerinden oynuyormuş o yüzden algılamıyormuş :D biraz önce hafiften laptopu aşağıya kaydırayım dedim hemen algılanmadıya döndü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı