Pilden çalışırken fanın devreye girmemesi

Atamyolundayız

Megapat
Daha fazla  
Prizde kullandığımda sıkıntı yok ama pildeyken fanlar dönmüyor. Cihazda sıkntı yok, bu bir sorun mudur? Merak ettim.

Genelde dizüstü bilgisayarlar gerekmedikçe fan çalıştırmazlar. Özellikle de pilde. Isınınca çalıştırıyorsa sorun yok.

Fan dönüyordur da düşük hızda dönüyordur. Prize takılı değilken güç tasarrufuna geçiyorsa az güç çekiyordur, dolayısıyla daha az ısınıyordur.

Yüksek performans modunda değilken fanları devre dışı bırakıp pasif soğutmaya geçiyor olabilir bilgisayar.

Fan dönüyordur da düşük hızda dönüyordur. Prize takılı değilken güç tasarrufuna geçiyorsa az güç çekiyordur, dolayısıyla daha az ısınıyordur.

Hocam hiç dönmüyor özellikle ışık tutup baktım.
Arkadaşım fark etti dönmüyor deyince nasıl oluyor dedim baktım gerçekten dönmüyor.

Hocam hiç dönmüyor özellikle ışık tutup baktım.
Arkadaşım fark etti dönmüyor deyince nasıl oluyor dedim baktım gerçekten dönmüyor.
Cihazınızda birden fazla fan varsa ve bahsettiğiniz fan GPU'yu soğutuyorsa, belki şarjdan çekince dahili GPU'ya geçip GPU çalışmadığı için fanı kapatıyor olabilir.

AIDA64 ile fan hızını/hızlarını ve sıcaklıkları kontrol edin isterseniz, bir bakalım; aşırı ısınma vs. var mı diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı