Pili akmış kamera tamir edilebilir mi?

KaanYusuf

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 Gaming X V2
Gainward Ghost 4060Ti 8GB
GSKILL RipJaws 8+8 3600MHZ Ram
Ryzen 5600X
Arkadaşlar elimde çocukluğumdan kalma bir Canon marka kamera var. 20 yaşındayım, benimle yaşıt gibi bir şey büyük bile olabilir. Zamanında içine pil akmıştı. Bunu ustasına götürsem düzeltme şansı var mı acaba?

Resim atabilir misin? Ayrıca tamirciler yapacaktır. Bildiğimiz pil akması gibiyse.

Hocam annem depoya kaldırmıştı bulabilir miyim bilmiyorum ama bayağı akmıştı ve üstünden yaklasık 10 15 yıl geçti %99 yapılamayacak haldedir ama bir sorayım dedım gene de.

Sıvı çok ilerleyip içindeki metal aksamı çürütmemişse, pil yatağı ve kart üzerinde tamir yapılabilir.

Yani hocam yaklasık bir 10 15 yıl oldu bu olay olalı her türlü geçmiştir ve çürütmüştür dediğiniz gibiyse. Eğer bir şans varsa gene de bir götürmek istiyorum.

Yani izopropil alkolle yıkanıp güzelce fırçalanıp oksitlerin temizlenmesi gerekli. SOnrasında da büyüteç ile devre komponentleri tek tek incelenip multimetre ile güç ölçümleri ve direnç vs gibi şeyleri çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli. Bazı durumlarda eski cihazların yedek malzemeleri de zor bulunuyor. Astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Hocam annem depoya kaldırmıştı bulabilir miyim bilmiyorum ama bayağı akmıştı ve üstünden yaklasık 10 15 yıl geçti %99 yapılamayacak haldedir ama bir sorayım dedım gene de.

Yani hocam yaklasık bir 10 15 yıl oldu bu olay olalı her türlü geçmiştir ve çürütmüştür dediğiniz gibiyse. Eğer bir şans varsa gene de bir götürmek istiyorum.
Anladım. Diğer arkadaş zaten detaylı olarak anlatılacakları anlatmış. O yüzden tekrardan laf kalabalığı yapmamak adına anlatmadım.

Yani izopropil alkolle yıkanıp güzelce fırçalanıp oksitlerin temizlenmesi gerekli. Sonrasında da büyüteç ile devre komponentleri tek tek incelenip multimetre ile güç ölçümleri ve direnç vs gibi şeyleri çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli. Bazı durumlarda eski cihazların yedek malzemeleri de zor bulunuyor. Astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Teşekkürler hocam bakayım ne kadar fiyat çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı