Pili ve Wi-Fi iyi olan Dizüstü önerisi

Matmazel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Benim dizüstü bilgisayardan beklediğim hafif olması, fakat ekranının küçük olmaması. Günlük işlerimi idare etsin. Oyun oynayan biri değilim. İnternet'te çok sayfa açmama dayanabilen, wifi çekme gücü yüksek olan en önemlisi de pili güzel giden ve hafif fakat ekranı küçük olmayan bir bilgisayara ihtiyacım var. Genelde kütüphanede çalıştığım için taşınabilirlik benim için önemli.
Tercihen işlemcisi yada hafızası çok düşük bir bilgisayar olmasın ama grafikli oyunları açacak kadar işlemciye falan ihtiyacım yok.
İstediğim tam anlamıyla bir iş bilgisayarı.
Ve Mac yada Windows işletim sistemlerinden de hangisini seçmeliyim neden ?

Teşekkürler şimdiden.

Aradığın özellikler genelde MacBook'larda oluyor. Tasarımı gayet güzel,şık ve ince. Bütçeni belirtirsen güzel bir MacBook önerebiliriz.

Bütçe sınırlamam yok fakat beni uzun süre idare etsin istiyorum ve vereceğim paraya karşı performansı tutarlı olmalı. Sebepsiz yere çok yüksek meblağlar ödeme taraftarı değilim.

Asus'un bir ultrabook modeli vardı Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün beraber inceledikleri. Tasarım bakımından falan gerçekten güzeldi. Eğer bulabilirsem onu buraya ekleyeceğim. Gerçekten güzel bir modeldi tam istediğiniz özelliklerde.

Bütçe sınırlamam yok fakat beni uzun süre idare etsin istiyorum ve vereceğim paraya karşı performansı tutarlı olmalı. Sebepsiz yere çok yüksek meblağlar ödeme taraftarı değilim.
Anladığım kadarıyla günlük kullanım ve öğrenci olduğun için belli başlı programlar kullanıcaksın. Windows için belli bir nedenin yoksa taşınabilirlik,ekran kalitesi,stabil işletim sistemi,güncelleme desteği gibi nedenlerden dolayı MacBook almalısın. Bütçe sınırı yok ama kullanım amacında pek uçuk cihazlara bakmanı gerektirmiyor. Apple modelleri hakkında bir bilgim olmadığı için bir link atmak istemiyorum ama Apple sitesinden inceleyip kararını verebilirsin hiçbiri de pişman etmez.

Mac OS X, çok stabil ve güçlü bir işletim sistemidir Apple kendi cihazları için işletim sistemi yaptığı için. Aynı iphone'lar gibi hızlı çalışır, windows gibi kafayı yedirtmez, saçma sapan hatalar vermez, güncelleme, driver vs. şeylerle uğraşmazsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı