Pilotaj okunur mu?

Emiroo

Hectopat
2 sene sonra 23 yaşında pilotaj okumak için YKS sınavına hazırlanmaya başlayacağım. Derece yapmayı hedefliyorum ve devlette okumam şart özel de okuyamam. Bir yandan da YBS okuyup yazılımcı olmayı düşünüyorum. 28 yaşında pilot olmak mantıklı bir hareket olur mu? 28 yaşına kadar sertifikalı deneyimli yazılımcılık ile idare edip bir yandan pilotaj okumak mantıklı olur mu ya da 24 yaşında mezun olup hayatımı yazılımcı olarak geçirip yurt dışına kaçma yolları aramak mı daha mantıklı olur? Son olarak devlet pilotaj bölümü mezunu olduktan sonra iş imkanları ne durumda olur bazı yerlerde bu bölüm okunmaz işsiz kaynıyor yazılmış artık bu ülkede ne okunur bilmiyorum kafayı yiyeceğim. Pilotluk ve Avustralya hayalim var çocuk gibi istiyorum. Teşekkürler.

2 sene sonra 23 yaşında pilotaj okumak için YKS sınavına hazırlanmaya başlayacağım. Derece yapmayı hedefliyorum ve devlette okumam şart özel de okuyamam. Bir yandan da YBS okuyup yazılımcı olmayı düşünüyorum. 28 yaşında pilot olmak mantıklı bir hareket olur mu? 28 yaşına kadar sertifikalı deneyimli yazılımcılık ile idare edip bir yandan pilotaj okumak mantıklı olur mu ya da 24 yaşında mezun olup hayatımı yazılımcı olarak geçirip yurt dışına kaçma yolları aramak mı daha mantıklı olur? Son olarak devlet pilotaj bölümü mezunu olduktan sonra iş imkanları ne durumda olur bazı yerlerde bu bölüm okunmaz işsiz kaynıyor yazılmış artık bu ülkede ne okunur bilmiyorum kafayı yiyeceğim. Pilotluk ve Avustralya hayalim var çocuk gibi istiyorum. Teşekkürler.

Hedefin yurt dışı ise yazılımdan şaşma derim bence YBS oku kendini geliştirmeye bak.

Hedefin yurt dışı ise yazılımdan şaşma derim bence YBS oku kendini geliştirmeye bak.
Çok fazla yazılımcı pompalanıyor sektöre ve yapay zekanın gelişmesi ile işsizlik ne durumda olur ileri de emin olamıyorum. Başım ağrısın istemiyorum şuan bile redditte çok fazla işsiziz diye söylenen var

Çok fazla yazılımcı pompalanıyor sektöre ve yapay zekanın gelişmesi ile işsizlik ne durumda olur ileride emin olamıyorum. Başım ağrısın istemiyorum şu an bile Reddit'te çok fazla işsiziz diye söylenen var.

Yani yazılım sektörü zaten çok rekabetli bir sektör ben sen yurt dışı istediğin için yazılım dedim yoksa pilotluk her anlamda daha avantajlı.

Yani yazılım sektörü zaten çok rekabetli bir sektör ben sen yurt dışı istediğin için yazılım dedim yoksa pilotluk her anlamda daha avantajlı.
pilotluğun yurt dışı imkanı yok mu ben daha olası diye düşünmüştüm. Ayrıca 28 yaşına kadar üniversite hayatı çekmek aynı zamanda yazılımcı olmak bir anlamda korkutuyor ama sonucu için yapılabilir geliyor

Pilotluğun yurt dışı imkanı yok mu ben daha olası diye düşünmüştüm. Ayrıca 28 yaşına kadar üniversite hayatı çekmek aynı zamanda yazılımcı olmak bir anlamda korkutuyor ama sonucu için yapılabilir geliyor.

Elbette var fakat yazılıma göre biraz daha az çünkü yazılım sektöründe çok fazla talep var yurt dışında.

Geri
Yukarı