Pınar Gültekin!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günlerdir aranan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cesedi ormanlık alanda bulundu. Pınar Gültekin'im öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelinin, eski erkek arkadaşı olduğu öğrenildi. Şüpheli kendisini terk eden pınar ile yeniden birlikte olma istediği ancak Pınar'ın reddetmesi üzerine cinayet işlediği belirlendi.

Pınar Gültekin'in katili cemal metin avcı evli ve çocuklu, Muğla Merkez'de cüce isimli bir mekanın sahibi olduğu belirtiliyor.

Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı: "Para istedi, verecektim ama sinirlendim. Tartıştık. Bir anlık öfke ile öldürdüm."

Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili olarak aile bakanlığı davaya müdahil olacağını ve katilin en ağır cezayı alması için hukuki süreci yakından takip edeceklerini bildirdi.

İmamoğlu, Pınar Gültekin için üzüntülerini dile getirdi. "Ne kadar acı verici; hayata umutlu, neşeyle bakan yüzlerin aramızdan alındığını görmek. Ne kadar tutarsız. Özgürlüğü, yaşamı güvence altına almak yerine yasakçılığın peşinde koşmak.

Görüşüm;​

Son derece üzücü bir konu haberi yazarken tuhaf oldum. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalı. En ağır cezayı alması gerekiyor. Bu olayların azalması için gereken tek şey alttadır.

ffff.jpg

Kaynak;

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olayı idamla da çözemezsin. Ayrıca Türkiye'ye idamın gelmesi demek, bir sürü masum insanın suçsuz yere ölmesini de beraberinde getirmek demektir. Malûm, bu ülkede atılan iftiraların haddi hesabı yok. Bu gibi durumları önlemek için eğitim değil, kaliteli eğitim şart. Netflix vb. yerlerin yasaklanması yerine televizyonda leblebi atar gibi kurşun atan diziler kaldırılmalı, yeni nesil tamamen bunlara özenen, şiddet delisi bir nesil olmuş durumda. Verilen cezaların da caydırıcı olmaması, kadın-erkek eşitliğinin topluma yeterince empoze edilememesi de bu olaylardaki en büyük sebep.

Bu olayı idamla da çözemezsin. Ayrıca Türkiye'ye idamın gelmesi demek, bir sürü masum insanın suçsuz yere ölmesini de beraberinde getirmek demektir. Malûm, bu ülkede atılan iftiraların haddi hesabı yok. Bu gibi durumları önlemek için eğitim değil, kaliteli eğitim şart. Netflix vb. yerlerin yasaklanması yerine televizyonda leblebi atar gibi kurşun atan diziler kaldırılmalı, yeni nesil tamamen bunlara özenen, şiddet delisi bir nesil olmuş durumda. Verilen cezaların da caydırıcı olmaması, kadın-erkek eşitliğinin topluma yeterince empoze edilememesi de bu olaylardaki en büyük sebep.

Cahil diye tabir ettiğimiz kesim çok fazla. Cezalar yetersiz. Cezalar artmalı. Müebbet hapis yiyiyor adam senin benim vergilerimle adam hapiste yemek yiyiyor. İdam edeceksin. Haksız yere asılan olur demişsin bunların kuralları ayarlanabilir. Tecavüz, Hayvan İstismarı vb. konularda kullanılırsa haksız asılan olmaz.

İdam gelirse suçluya hediye vermiş olursun, çürüyemez hemen gitmiş olur. İşkence olacak aslında, canı çıkana kadar işkence edeceksin. Çünkü katiller zaten hapishaneye gireceğinin farkında, ona göre kendilerini hazırlıyorlar.

Cahil diye tabir ettiğimiz kesim çok fazla. Cezalar yetersiz. Cezalar artmalı. Müebbet hapis yiyiyor adam senin benim vergilerimle adam hapiste yemek yiyiyor. İdam edeceksin. Haksız yere asılan olur demişsin bunların kuralları ayarlanabilir. Tecavüz, Hayvan İstismarı vb. konularda kullanılırsa haksız asılan olmaz.

Sana en basitinden şöyle bir hikâye yazayım. İki rakip firma var, ikisi de büyük bir ihâlenin peşinde ve bu firmalar bu ihâleden birbirlerini egale etmek için mücadele ediyorlar. X firmasının sahibi biraz daha nüfuzlu bir adam ve bir şekilde Y firmasının sahibi hakkında bir tecavüz iddiası ortaya atıp onu idam ettirmek istiyor. Ayarlıyor bir kadın, kadın Y firmasının sahibinin aklına giriyor ve ilişki yaşıyorlar. Kadın işini bitirdikten bu adam bana tecavüz etti diye bir iddia atıyor ortada. Vücuduna çeşitli morluklar yapıyorlar, gerçekten çok profesyonelce bir tecavüz mizanseni yaratıyorlar. Dedim ya X firmasının sahibi nüfuzlu bir adam, her şeyi ayarlamış, plan tıkır tıkır işliyor. Kadın mağdur rolü yapıyor, ağlıyor zırlıyor vs. Ve bu Y firmasının sahibi tecavüz suçundan dolayı idam ediliyor. Bak bu hikâye biraz amatör oldu tabi ki ama emin ol bunlar gibi yüzlerce hikâye ortaya çıkar bu ülkeye idam gelirse. Daha nüfuzlu olan yakınlarını kullanır, hakimi, savcıyı herkesi ayarlar, tecavüz süsü verip işini bitirirler öbür adamın. İdam cezasını uygulayacaksan şayet, adaletin gerçekten tarafsız ve sağlam olmalı. En basitinden İran. Geçen 3 tane genç sırf mazot fiyatlarını protesto ettiği için idam edilecekti ve son anda kamuoyu baskısı ile idamdan kurtuldular. En yakın örnek İran işte, onlardan gram farkımız olmaz emin ol. Yazı uzun oldu kusura bakma.

Sana en basitinden şöyle bir hikâye yazayım. İki rakip firma var, ikisi de büyük bir ihâlenin peşinde ve bu firmalar bu ihâleden birbirlerini egale etmek için mücadele ediyorlar. X firmasının sahibi biraz daha nüfuzlu bir adam ve bir şekilde Y firmasının sahibi hakkında bir tecavüz iddiası ortaya atıp onu idam ettirmek istiyor. Ayarlıyor bir kadın, kadın Y firmasının sahibinin aklına giriyor ve ilişki yaşıyorlar. Kadın işini bitirdikten bu adam bana tecavüz etti diye bir iddia atıyor ortada. Vücuduna çeşitli morluklar yapıyorlar, gerçekten çok profesyonelce bir tecavüz mizanseni yaratıyorlar. Dedim ya X firmasının sahibi nüfuzlu bir adam, her şeyi ayarlamış, plan tıkır tıkır işliyor. Kadın mağdur rolü yapıyor, ağlıyor zırlıyor vs. Ve bu Y firmasının sahibi tecavüz suçundan dolayı idam ediliyor. Bak bu hikâye biraz amatör oldu tabii ki ama emin ol bunlar gibi yüzlerce hikâye ortaya çıkar bu ülkeye idam gelirse. Daha nüfuzlu olan yakınlarını kullanır, hakimi, savcıyı herkesi ayarlar, tecavüz süsü verip işini bitirirler öbür adamın. İdam cezasını uygulayacaksan şayet, adaletin gerçekten tarafsız ve sağlam olmalı. En basitinden İran. Geçen 3 tane genç sırf mazot fiyatlarını protesto ettiği için idam edilecekti ve son anda kamuoyu baskısı ile idamdan kurtuldular. En yakın örnek İran işte, onlardan gram farkımız olmaz emin ol. Yazı uzun oldu kusura bakma.

Bu biraz film senaryosu olmuş. Kanıt olmadan kimse kimseye bir şey yapamaz.

İdam cezasını ülkedeki faşistler, devrimcileri asmakla kullanır ancak!
Önce devlet olarak insanlarınıza kadınların da insan olduğunu öğretin siz!
Yok asarız yok keseriz nedir ya? Kadınları öldürüp ormana atmaktan ne farkı var bu düşüncenin?
İdam cezasını düşünen de uygulayan da geri kafalıdır bence!

Medya kadın cinayetlerini çok normalleştirdi ve insanlara resmen çok normal bir şeymiş gibi benimsetti. Artık kadın cinayeti görünce 5-10 dk üzülüp geçiyoruz ve hemen unutuyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı