Ping Aniden Yükseliyor

Emir Yüksel

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Selamlar 2 gün önce CS:GO oynamak için rekabetçi girdiğimde bu sorunla karşılaştım. Normalde 70-80 ms olan ping değerlerim anlık olarak 250 ms oluyor. Buda oyunun donmasını ve tüm sinirimin bozulmasına yol açıyor. Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ve ekiplerin geleceğini , apartmandaki kutudan sorun olup olmadığına bakacaklarını söylediler. Sorunum hala devam ediyor. Evde kendi yapacağım bir kaç şey ile belki düzeltilebilir diye düşündüm, bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Ethernet kablosu bağlı değilse bağlayın lütfen, paket kaybı yaşandığından ve istikrarsız bağlantıdan dolayı ani ping artışı muhtemeldir.

Arkadaşın dediği gibi Ethernet kablosuyla bağlantı kurun. Evde kullanan biri var mı? Panel arayüzünden bağlı cihazlara bakın. Büyük ihtimal Huawei model bir modem kullanıyorsunuz, modem arkasında fiber kutu varsa onun iğneyle reset atılan yerinden reset atmayı deneyin. Eğer sorununuz devam ederse müşteri hizmetlerini bekleyin (ki ben çok bir şey yaptıklarını sanmıyorum gelip modeme bakarlar sinyal değerini kontrol ederler giderler). İnterneti uzun süredir kullanıyorsanız sinyal değerlerinizde bir artış olabilir, 2-3 dakikalık teknik bir müdahalede düzeltilebilen bir şey. Eğer sorun yine düzelmez ise arıza kaydı oluşturmalarını isteyin, müşteri hizmetlerinden daha üstte insanlar ilgilenecektir. Bunları superonline kullanan biri olarak yaşamış ve deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, Vodafone'da aynı şekilde ilerler mi bilmiyorum tavsiyelerim bunlar. Aklıma takılan bir şey fiber kutusundan iğneyle atabileceğin resette fabrika ayarlarına dönmüyordu bende emin olmadan önerimdir bu haberin olsun.

Arkadaşın dediği gibi Ethernet kablosuyla bağlantı kurun. Evde kullanan biri var mı? Panel arayüzünden bağlı cihazlara bakın. Büyük ihtimal Huawei model bir modem kullanıyorsunuz, modem arkasında fiber kutu varsa onun iğneyle reset atılan yerinden reset atmayı deneyin. Eğer sorununuz devam ederse müşteri hizmetlerini bekleyin (ki ben çok bir şey yaptıklarını sanmıyorum gelip modeme bakarlar sinyal değerini kontrol ederler giderler). İnterneti uzun süredir kullanıyorsanız sinyal değerlerinizde bir artış olabilir, 2-3 dakikalık teknik bir müdahalede düzeltilebilen bir şey. Eğer sorun yine düzelmez ise arıza kaydı oluşturmalarını isteyin, müşteri hizmetlerinden daha üstte insanlar ilgilenecektir. Bunları superonline kullanan biri olarak yaşamış ve deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, Vodafone'da aynı şekilde ilerler mi bilmiyorum tavsiyelerim bunlar. Aklıma takılan bir şey fiber kutusundan iğneyle atabileceğin resette fabrika ayarlarına dönmüyordu bende emin olmadan önerimdir bu haberin olsun.
Modem odamda olmadığından ethernet ile bağlantı kuramıyorum. Modeme kimse bağlanmıyor internet şifresini değiştirip oyuna giriyorum. Müşteri hizmetleri arıza kaydı oluşturdu. Artık bekliyorum sadece, gelişme olursa haber vericem.

Yüksek ihtimal ethernet ile bağlanamadığından. Wi-Fi sinyal olarak çalışan bir sistem olduğu için o kadar çok etkileyeni var ki. Yağmur yağar Wi-Fi etkilenir, oturduğun binada,sitede veya alanda çok fazla sayıda internet kullanan varsa bile oradaki ağ trafiğini etkiler. Benimde modem odamda değil ama kurulum yaparken kabloyu bilgisayarıma kadar uzattılar.

Yüksek ihtimal ethernet ile bağlanamadığından. Wi-Fi sinyal olarak çalışan bir sistem olduğu için o kadar çok etkileyeni var ki. Yağmur yağar Wi-Fi etkilenir, oturduğun binada,sitede veya alanda çok fazla sayıda internet kullanan varsa bile oradaki ağ trafiğini etkiler. Benimde modem odamda değil ama kurulum yaparken kabloyu bilgisayarıma kadar uzattılar.
Bugüne kadar hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Garip olan kısım bu, hani daha öncesinde de olsa tamam ama daha önce yaşamadığım için belki başka bir şeyden etkilenmiştir diye düşündüm.

Bugüne kadar hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Garip olan kısım bu, hani daha öncesinde de olsa tamam ama daha önce yaşamadığım için belki başka bir şeyden etkilenmiştir diye düşündüm.
Haklısın bende bilgisayar ve internetle alakalı bir sorun yaşadığım da aynı şeyi diyorum. Daha önce yaşamadım ama sonuçta daha öncesinden bugüne sürekli zaman geçiyor ve bir şeyler eskiyor. Sinyal değerlerin yükselmiş olabilir. Aksi takdirde uzun bir kablo alıp alttan yukarıdan bir şekilde uzatarak Ethernet kablosuyla denemeni tavsiye ederim.

Kesin bir şey söylemem mümkün değil ama benim modemimin sinyal gücü yeterli değildi. Bu sebepten arada sinyal zayıflaması oluyor, bu yüzden de normalde 20 olan pingim 250 hatta 1351273563 gibi değerlere bile çıkabiliyordu. :D
Bu yüzden online oyunlarda (CS-GO, PUBG, LoL gibi) ethernet kablosu şart gibi.

Teşekkürler desteğiniz için vodafone'u aradım ekipler yolda dedi. Bakalım onlar çözemezse ethernet şart gibi gözüküyor. 30 metre felan bir kablo fiyatı çok pahalı değilmiş ama salondan odama uzanan bir kabloya ailem ne diyecek merak konusu :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı