Ping artması

Aradılar, konuştum. ''Yapabileceğimiz bir şey yok, bizden kaynaklı değil, ethernet kablosu kullanıp deneyebilirsiniz'' diye cevap verdiler. 10 yıldır boşuna kullanıyormuşum. Taahhütüm bitene kadar bu pingim düşmezse %100 başka bir İSS'ye geçiş yapacağım. En azından diğerlerini denemiş olurum, çoğu da taahhütsüz paket satıyor, beğenmezsem diğerlerini denerim.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 gündür pingim normalinden yüksek. Sadece oyunlarda değil Speedtest yaptığım zaman da yüksek çıkıyor. Testlerde normalde 5-6-7MS aralığındaydı şu an 27MS. Türk Telekom kullanıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda "altyapınızda bir problem yok" diyorlar. Durduk yere bir anda arttı. LOL oynarken TR serverinde 13-14-15-16MS alırken şu an 35'in altına inmiyor. Modemim ZyXEL, onları aradığımda modemimin güncel sürümde olduğunu söylüyorlar. Modeme restart da attım, düzelmiyor. Wi-Fi kullanıyorum ve modemi kullanan sadece benim. Nasıl eski haline döndürebilirim?
Eki Görüntüle 566118Eki Görüntüle 566119
Arıza kaydı oluşturmuştum, "arızanız çözümlenmiştir" diye mesaj attılar, herhangi bir değişiklik yok. Pingim hâlâ yüksek.

Modem arayüzüne girip hat modunun Fast pathde olduğunu doğrulayabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 gündür pingim normalinden yüksek. Sadece oyunlarda değil Speedtest yaptığım zaman da yüksek çıkıyor. Testlerde normalde 5-6-7MS aralığındaydı şu an 27MS. Türk Telekom kullanıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda "Altyapınızda bir problem yok" diyorlar. Durduk yere bir anda arttı. LOL oynarken TR serverinde 13-14-15-16MS alırken şu an 35'in altına inmiyor. Modemim ZyXEL, onları aradığımda modemimin güncel sürümde olduğunu söylüyorlar. Modeme restart da attım, düzelmiyor. Wi-Fi kullanıyorum ve modemi kullanan sadece benim. Nasıl eski haline döndürebilirim?
Eki Görüntüle 566118Eki Görüntüle 566119
Arıza kaydı oluşturmuştum, ''Arızanız çözümlenmiştir'' diye mesaj attılar, herhangi bir değişiklik yok. Pingim hâlâ yüksek.
Tam olarak aynı sorunu yaşıyorum İstanbul'un göbeğinde yaşıyorum her zaman pingim 5-6'idi şimdi ise 26 ms. Sayısız arıza kaydı oluşturdum Bizim tarafımızca herhangi bir sorun yok dendi. Ttnet insanın aklıyla dalga geçiyor cidden.

Tam olarak aynı sorunu yaşıyorum İstanbul'un göbeğinde yaşıyorum her zaman pingim 5-6'idi şimdi ise 26 ms. Sayısız arıza kaydı oluşturdum Bizim tarafımızca herhangi bir sorun yok dendi. TTNET insanın aklıyla dalga geçiyor cidden.

Ben de İstanbul Sarıyerdeyim. Müşteri hizmetlerinin çözeceğini sanmıyorum, çözebilseler onlarca kez aramamıza gerek kalmadan çözerlerdi herhalde. Zaten bir anda kendi kendine arttı, yine bir anda kendi kendine düşeceğini öngörüyorum, düşmezse de 4 ay sonra farklı bir İSS kullanırım. Onlara kalırsa bu pingle kullanmaya devam edeceğiz :D
Modem değerlerini merak edenler için,
3 gün önce müşteri hizmetleri ile konuştum. ''Arıza kaydı oluşturacağım fakat sistem bunu kontrol ettiğinde arıza kaydınız otomatik kapatılır çünkü hızınızda bir problem yok, ben hızdan dolayı arıza kaydı oluşturabiliyorum, ping konusunda maalesef böyle bir arıza kaydı oluşturamıyorum, sistem izin vermiyor fakat yine de yetkililere bildireceğim'' dedi. Geçen gün aradılar, ''Yeni hızlı bir pakete geçiş yapabilirsiniz, altyapınız 50MBPS'yi destekliyor'' dediler, şaka gibi.
Merak eden varsa pingim hâlâ yüksek. Bir düşüş yok.
Tam olarak aynı sorunu yaşıyorum İstanbul'un göbeğinde yaşıyorum her zaman pingim 5-6'idi şimdi ise 26 ms. Sayısız arıza kaydı oluşturdum Bizim tarafımızca herhangi bir sorun yok dendi. Ttnet insanın aklıyla dalga geçiyor cidden.
Sizde de sorun devam ediyor mu? Düzeldiyse nasıl düzeldi?

Dosya Ekleri

• değerler.png
    değerler.png
    48,5 KB · Görüntüleme: 42
  • tracet.png
    tracet.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı