Ping azaltma yolu

Beccaria38

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar TürkNet fiber internet kullanıcısıyım. 35 Megabit internet hızına sahibim fakat neredeyse 2 aydır yüksek ping nedeniyle oyun oynamayı bir kenara koydum Twitch'de 480P de bile yayını takılma yaşayarak izliyordum. Test yaptığımda hep 75-80 ms olarak gözüküyordu fakat anlık olarak 500'ü gördüğü oluyordu. Kablo takarak kullandığımda da 60-65 ping alıyordum ve anlık donmalar nispeten daha az yaşanıyordu. Ben ayrıca Wireless adaptöre sahibim. Wireless adaptörle de kullandığımda anlık donmalar devam ediyordu. Şu an yeni bir şey fark ettim. bilgisayarımda hem Wi-Fi kartı üzerinden hem de Wireless adaptör üzerinden modeme bağlandığımda tüm sorunumun çözüldüğünü fark ettim. 24-25 pingle League of Legends oynadım. Tüm oyun boyunca sadece 2 kez küçük takılma yaşadım. Onun haricinde çok akıcıydı. Acaba ben mi öyle düşünüyorum diye Twitch girdim 1080P'de takılmadan yayın izleyebildiğimi fark ettim.
Umarım size de faydalı olur.

Arkadaşlar TürkNet fiber internet kullanıcısıyım. 35 megabit internet hızına sahibim fakat neredeyse 2 aydır yüksek ping nedeniyle oyun oynamayı bir kenara koydum Twitch'de 480P de bile yayını takılma yaşayarak izliyordum. Test yaptığımda hep 75-80 ms olarak gözüküyordu fakat anlık olarak 500'ü gördüğü oluyordu. Kablo takarak kullandığımda da 60-65 ping alıyordum ve anlık donmalar nispeten daha az yaşanıyordu. Ben ayrıca Wireless adaptöre sahibim. Wireless adaptörle de kullandığımda anlık donmalar devam ediyordu. Şu an yeni bir şey fark ettim. bilgisayarımda hem Wi-Fi kartı üzerinden hem de Wireless adaptör üzerinden modeme bağlandığımda tüm sorunumun çözüldüğünü fark ettim. 24-25 pingle League of Legends oynadım. Tüm oyun boyunca sadece 2 kez küçük takılma yaşadım. Onun haricinde çok akıcıydı. Acaba ben mi öyle düşünüyorum diye Twitch girdim 1080P'de takılmadan yayın izleyebildiğimi fark ettim.
Umarım size de faydalı olur.

Hocam yani tam olarak asıl sorununuz kabloyla mı bağlanmaktan kaynaklı mıydı?

Hocam yani tam olarak asıl sorununuz kabloyla mı bağlanmaktan kaynaklı mıydı?
Asıl sorunum kablosuz bağlanmaktan kaynaklıydı. Kabloyla da sıkıntı yaşıyordum fakat sebebi kablo imiş. Aslında özetlersek: Eğer kablosuz bağlantı ile oyun oynayacaksanız modeme hem Wi-Fi kartınız hem de Wireless adaptörünüzle resimdeki gibi bağlanın. Onun haricinde kablolu oynamak en iyisi.

techno1.jpg
techno2.jpg

Asıl sorunum kablosuz bağlanmaktan kaynaklıydı. Kabloyla da sıkıntı yaşıyordum fakat sebebi kablo imiş. Aslında özetlersek: Eğer kablosuz bağlantı ile oyun oynayacaksanız modeme hem Wi-Fi kartınız hem de Wireless adaptörünüzle resimdeki gibi bağlanın. Onun haricinde kablolu oynamak en iyisi.

Eki Görüntüle 673168Eki Görüntüle 673169

Anladım hocam sağ olun. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı