Ping çok yüksek

ghN

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ilk defa konu açıyorum bir hatam olabilir. İlk öncelikle 13 gün önce başladı bu sıkıntı normalde downloadım 16 uploadım da 1'dir şu an download 13-14-15 uploadım 0.00 0.10 arası değişiyor oyunlarda normalde 19 pingim varken şu an 36-40 alıyorum birisi Google bile açsa ping 600'e fırlıyor (kimse nette olmasa da fırlıyor) çok oynuyor Türk Telekom'u aradım bizimle ilgili bir sıkıntı yok dediler modemi arayın dediler aradım ping modemden olmaz dediler. Ne yapabilirim arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler. Türk Telekom VDSL Ethernet kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ilk defa konu açıyorum bir hatam olabilir. İlk öncelikle 13 gün önce başladı bu sıkıntı normalde downloadım 16 uploadım da 1'dir şu an download 13-14-15 uploadım 0.00 0.10 arası değişiyor oyunlarda normalde 19 pingim varken şu an 36-40 alıyorum birisi Google bile açsa ping 600'e fırlıyor (kimse nette olmasa da fırlıyor) çok oynuyor Türk Telekom'u aradım bizimle ilgili bir sıkıntı yok dediler modemi arayın dediler aradım ping modemden olmaz dediler. Ne yapabilirim arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler. Türk Telekom VDSL Ethernet kullanıyorum.
Öncelikle kablolu bağlantı yapın. İkinci olarak kablosuz ağ dağıtımını dengeli bir şekilde yapabilmek için modem aryüzünden gerekli ayarlamaları yapın.

Ethernet ile mi bağlanıyorsunuz?
evet ethernet ile bağlanıyorum.
Öncelikle kablolu bağlantı yapın. İkinci olarak kablosuz ağ dağıtımını dengeli bir şekilde yapabilmek için modem aryüzünden gerekli ayarlamaları yapın.
interneti zaten kurdular arayüz deki gerekli ayarlamaları yaptılar ve internet kuruluyken ping değerlerimin artıp uploadımın 0 olması bence türktelekomsal bi sıkıntı ama sıkıntı olmadığını söylüyolar ve benden kaynaklı ne olabilir diye düşünüyorum bulamıyorum

Şu aralar TT ve altyapısını kullanan diğer İSS lerde böyle bi sıkıntı var. Hız kısıtlaması yapıyorlar. Türknette itiraf etti. Şuanda yoğunluktan dolayı sıkıntı olduğunu yüzde 50 hız düşüşlerinin kabul edilebilir olduğunu söylediler. Kısa sürede çözeceklerini söylüyorlar. Tek bi çözüm var o da beklemek yada direk başka İSS yede geçebilirsiniz. Hız kısıtlaması yapıyorlar bunu son zamanlarda açılan hız konularından da anlayabilirsiniz. Neredeyse herkes bu sorunu yaşamaya başladı.

Şu aralar TT ve altyapısını kullanan diğer ISS'lerde böyle bir sıkıntı var. Hız kısıtlaması yapıyorlar. TurkNet'te itiraf etti. Şu anda yoğunluktan dolayı sıkıntı olduğunu yüzde 50 hız düşüşlerinin kabul edilebilir olduğunu söylediler. Kısa sürede çözeceklerini söylüyorlar. Tek bir çözüm var o da beklemek ya da direk başka ISS yede geçebilirsiniz. Hız kısıtlaması yapıyorlar bunu son zamanlarda açılan hız konularından da anlayabilirsiniz. Neredeyse herkes bu sorunu yaşamaya başladı.

Arkadaşlarımda böyle bir hız düşüşü yok ve benim ki %50 değil upload olarak %100 bir hız düşüşü sağlanıyor ve Türk Telekom'u arayınca bana bizimle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyolar böyle bir şey varsa da faturadan kıssınlar mantıklı olan bu.

Arkadaşlarımda böyle bir hız düşüşü yok ve benim ki %50 değil upload olarak %100 bir hız düşüşü sağlanıyor ve Türk Telekom'u arayınca bana bizimle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyolar böyle bir şey varsa da faturadan kıssınlar mantıklı olan bu.

Mantıkla olanı yapsalardı bu kadar şikayet almazlardı. Bahesettiğiniz arkadaşlarınızda kısıtlamamış olabilirler ama çoğunluğunkini kısıtladılar. Mesela ben TurkNet kullanıyorum. Akşam 8'den sonra 75 Mbps olan hızım 2 Mbps'ye düşüyor 12'ye kadar da böyle devam ediyor. Hergün böyle adamlara da hak veriyorum. Herkes evde yoğunluk iki kat arttı düzeltmek için çalışmalar yapıyorlar.

Bu sağlayıcıyı kullanan bir arkadaşım dün şey dedi taahhütüm bitecek zamanı az kaldığı için yavaşlatıyorlar dedi zaten kendisi de arayıp yenilemeyeceğini söylemiş.

Mantıkla olanı yapsalardı bu kadar şikayet almazlardı. Bahesettiğiniz arkadaşlarınızda kısıtlamamış olabilirler ama çoğunluğunkini kısıtladılar. Mesela ben TurkNet kullanıyorum. Akşam 8'den sonra 75 Mbps olan hızım 2 Mbps'ye düşüyor 12'ye kadar da böyle devam ediyor. Hergün böyle adamlara da hak veriyorum. Herkes evde yoğunluk iki kat arttı düzeltmek için çalışmalar yapıyorlar.
Bilmiyorum bana yaptıkları şey anlamsız geliyor yada ülkece yatırım yok.
Bu sağlayıcıyı kullanan bir arkadaşım dün şey dedi taahhütüm bitecek zamanı az kaldığı için yavaşlatıyorlar dedi zaten kendisi de arayıp yenilemeyeceğini söylemiş.

Bu açıdan düşünmemiştim mantıklı bu yüzden kısmış olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı