Ping Değerleri Nasıl Düşürülür?

Typer31

Hectopat
Fortnite oynarken 130 Pingleri görüyorum (Modem doluyken) boşken 60 ping (Ara sıra). Ama boşken bile 90 ping oluyor hata 100 ping. Bunları nasıl düşürebilirim? Ayrıca Modem arayüzüne giremiyorum. Nadir girebiliyorum modem arayüzüne girdiğim zaman öyle bekliyor ne kullanıcı adı istiyor ne şifre. Ben her hafta bunları değiştirmekten bıktım ne yapmalıyım. Her hafta modemi resetliyorum, Şifreleri değiştiriyorum...

Hızlandırmak için öneri var mı? Modem arayüzüne Sadece MODEME Reset attığımda girebiliyorum onun dışında giremiyorum. Ayrıca WNETWATCHER adlı programdan bakıyorum bildiğim cihazlar dışında genelde 4 tane Samsung Cihaz gösteriyor. Doğru başka programlarlada doğruladım. Öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki DNS ayarlarını değiştirdiyseniz, DNS ayarlarını manuel olarak değilde otomatik olarak almanız ping durumunuzu etkileyebilir. Servis sağlayıcınızın öngördüğü DNS değerlerini otomatik olarak alacaktır eğer bu ayarı yaparsanız.

Modeme kabloyla bağlanmayı deneyin. Eğer mümkünse Wi-Fi özelliğini kapatıp kabloyla bir test edin. Eğer ping değerleriniz normale dönerse o gizemli 4 samsung cihaz internetinizi sömürüyor olabilir.

Modem sizin yanınızda mı? Kaç kişi interneti kullanıyor? Gerekirse modeme giriş için de şifre koyun.
Kablo ile bağlanıyorum modem 5 - 12 Metre uzaklıkta galiba. 4 kişi kullanıyoruz ancak Girmedikleri zamanda böyle oluyor. Modeme giriş şifresi falan herşeyi var Modem eski bir modem TP Link.
Eğer ki DNS ayarlarını değiştirdiyseniz, DNS ayarlarını manuel olarak değilde otomatik olarak almanız ping durumunuzu etkileyebilir. Servis sağlayıcınızın öngördüğü DNS değerlerini otomatik olarak alacaktır eğer bu ayarı yaparsanız
DNS Ayarlarını falan denemiştim pek fark yoktu.
Modeme kabloyla bağlanmayı deneyin. Eğer mümkünse Wi-Fi özelliğini kapatıp kabloyla bir test edin. Eğer ping değerleriniz normale dönerse o gizemli 4 samsung cihaz internetinizi sömürüyor olabilir.
Modeme zaten kablo ile bağlanıyorum bilgisayarımda Wi-Fi Kartı yok ( Masaüstü ). Gizemli Samsung Cihazı anlamadım zaten her zaman reset atıyorum ilk başta gelmiyolar 2 - 3 gün sonra internete giriyolar evde 1 tane samsung cihaz var o da telefon.

Eğer bu gidişle böyle olursa 2019 Ocak ayında başka servis sağlayıcısına geçerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı