Ping ISS yüzünden azalabilir mi?

ibrahim 62627

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim internet sağlayıcı hizmetim iyi olsa 70Mbps olsa, ve routerimde iyi olsa Huawei routeri olsa ve Ethernet kablosu ile bağlansam CS2 ve Valorant'ta pingim az olur değil mi? Ve bir de pingim sabit kalacak mı? Yoksa ani ping yükselmesi olur mu?

Etkisi olur fakat daha çok etkisi olacak şeyler, bina içi hat değerleriniz, sunucuya olan uzaklığınız ve oyunun sunucusunun kalitesi olacaktır.

Dsmart ADSL 16MBps paketini kullanıyordum, Wi-Fi'ye bir kişi bağlandığında pingim uçuyordu ve oynanmıyordu. Turknet VDSL 75MBps paketine geçince böyle bir sorun kalmadı, hiçbir şekilde ping artışı yaşamadım. Hatta online oyun oynarken arkadan oyun indirip bitsin diye zaman geçiriyordum fakat yine bana mısın demiyordu :).

Türk Telekom 50 Mbps VDSL kullanıyordum, oyunlar da ping değerim 16 ile 20 arası değişiyordu ardından fiber geldi daire içine kadar. Oyunlarda ki ping değerim 8 9'a düştü.

D-Smart ADSL 16Mbps paketini kullanıyordum, Wi-Fi'ya bir kişi bağlandığında pingim uçuyordu ve oynanmıyordu. TurkNet VDSL 75Mbps paketine geçince böyle bir sorun kalmadı, hiçbir şekilde ping artışı yaşamadım. Hatta Online oyun oynarken arkadan oyun indirip bitsin diye zaman geçiriyordum fakat yine bana mısın demiyordu :).

16 Mbps kullanana devlet maaş bağlasın zaten

Geri
Yukarı