ISS ping etkiler mi?

Angellll

Decapat
Daha fazla  
Millenicom VDSL 27 Mbps altyapıya sahibim 33 ms alıyorum Speednet'e geçsem pingimde düşme olur mu?

Millenicom VDSL 27 Mbps altyapıya sahibim 33 ms alıyorum Speednet'e geçsem pingimde düşme olur mu?
Evimde 2 internet kullanıyorum, ek hat çekerek, biri Millenicom biri NetSpeed, Valorant'da Netspeed'de 21 ping Millicom'da 34 ping alıyorum.

Bunu bilmenin tek yolu komşunuz veya oturduğunuz yerde Speed kullanan varsa ona sormak. Düşebilir de çıkabilir de..

İlk defa duydum ne olduğuna bakayım dedim en yüksek hız 24'e kadar paketi 175 lira. Ve buna rağmen 5800 abonesi varmış. Firma çalışanlarına, ailelerine ve komşularına zorla yaptırdılar herhalde.

Bu sorunun cevabını yalnızca sizinle aynı saha dolabından hizmet alan veya en azından aynı şehirde yaşayan ve Speednet kullanan birisine sorarak bulursunuz. Tüm İSS'lerde ping bölgeden bölgeye değişir. Mesela kendi şehrimde CS:GO oynarken Millenicom>TT>Türknet şeklinde aralarında yaklaşık 10'ar ms fark olacak şekilde ping değerleri gördüm. Yani en iyi pingi Türknet ile aldım. Sizin bölgenizde bu değişebilir. Başka şehirden bir vatandaşın söylediği ping değeri veya hıztesti sitelerinde gördüğünüz değerler anlam ifade etmiyor. En doğru bilgiyi sizinler aynı bölgede aynı oyunu oynayanlar verebilir.

Edit: Speednet kablo altyapısı olmadan çalışıyormuş. Bu sebeple ping değerinin stabil olacağına dair ciddi şüphelerim var.

İlk defa duydum ne olduğuna bakayım dedim en yüksek hız 24'e kadar paketi 175 lira. Ve buna rağmen 5800 abonesi varmış. Firma çalışanlarına, ailelerine ve komşularına zorla yaptırdılar herhalde.
Havadan fiber çözümüymüş. Normal fiber değil bu. İnternet altyapısı olmayan yerler içindir büyük ihtimal.

Pingi oldukça olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı