Ping nasıl düşürebilirim?

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ailem neden bilmiyorum şu anki internetin aynı fiyatına çok daha iyi bir internet almak istiyorum ama izin vermiyorlar.
Bende çözümü başka yollar aramada buldum. Acaba interneti değiştirmeden ya da kolay yollarla oyunlarda pingimi düşürme şansım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir bağlantı kullanıyorsun.
Kaç mbps hız alıyorsun.
Ping hızın kaç genel olarak ve hangi oyunda sıkıntı çekiyorsun oradaki ping kaç?

Kullandığın modem ile de alakalı olabilir bağlantı ile de.

Nasıl bir bağlantı kullanıyorsun.
Kaç mbps hız alıyorsun.
Ping hızın kaç genel olarak ve hangi oyunda sıkıntı çekiyorsun oradaki ping kaç?

Kullandığın modem ile de alakalı olabilir bağlantı ile de.
Kablosuz SUPERONLINE kullanıyorum.
Screenshot_1.png

Her zaman değil ama bazı zamanlar Rocket League vs CS:GO gibi oyunlarda 100'ün altına düşmüyor. Bir saniyeliğine 90'a düşüyor. Bir saniye sonra tekrar 100'ün üstüne çıkıyor. Ve bu oyunlar için gerçekten çekilmez derecede berbat.

Eki Görüntüle 573660
Her zaman değil ama bazı zamanlar Rocket League vs CS:GO gibi oyunlarda 100'ün altına düşmüyor. Bir saniyeliğine 90'a düşüyor. Bir saniye sonra tekrar 100'ün üstüne çıkıyor. Ve bu oyunlar için gerçekten çekilmez derecede berbat.

Bu görsele göre eğer senle aynı anda interneti kullanan biri yoksa ping sıkıntısı yaşamaman lazım akşam yoğunluğu olan saatleri es geçiyorum onlar istisna ancak

lol vb. Türkiye sunucusu olan oyunlar ile global oyuncular ile aynı anda oynadığın cs nin pingi aynı olmayacaktır.

Misal Battlefield 4 oynarken 120ping ve 100 ping arası aldığımda rahatlıkla oynuyordum ama sunucu rusyada , almanya hollanda sunucusu ise 70 80 ping oluyor.

Bence sıkıntı bağlantı modem kaynaklı değil sunucu taraflı.

Eki Görüntüle 573660
Kablo ile bağlanarak sorunu çözersiniz. Değerleriniz çok iyi.

Bu görsele göre eğer senle aynı anda interneti kullanan biri yoksa ping sıkıntısı yaşamaman lazım akşam yoğunluğu olan saatleri es geçiyorum onlar istisna ancak

lol vb. Türkiye sunucusu olan oyunlar ile global oyuncular ile aynı anda oynadığın cs nin pingi aynı olmayacaktır.

Misal Battlefield 4 oynarken 120ping ve 100 ping arası aldığımda rahatlıkla oynuyordum ama sunucu rusyada , almanya hollanda sunucusu ise 70 80 ping oluyor.

Bence sıkıntı bağlantı modem kaynaklı değil sunucu taraflı.
Öğle saatleri speedtest yaptığımda upload'ım 4 çıkıyor.
Evet şu saatlerde iyi. Ama sabah ya da öğle saatleri yapınca işkence çekiyormuş gibi hissediyorum.
Bu kablo olayı nedir bana birazcık daha açık anlatabilir misiniz? İnternet, modem vb. hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.

Öğle saatleri speedtest yaptığımda upload'ım 4 çıkıyor.

Evet şu saatlerde iyi. Ama sabah ya da öğle saatleri yapınca işkence çekiyormuş gibi hissediyorum.

Bu kablo olayı nedir bana birazcık daha açık anlatabilir misiniz? İnternet, modem vb. hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.

Lan kablosunu bilgisayar ve modeme takarak internet hızınızı arttırabilirsiniz eğer wifi yetersiz geliyorsa ama sıkıntıyı kesin çözer diye birşey yok.

Lan kablosunu bilgisayar ve modeme takarak internet hızınızı arttırabilirsiniz eğer wifi yetersiz geliyorsa ama sıkıntıyı kesin çözer diye birşey yok.
Peki sadece pingim yükseliyor diye sinyal güçlendirici almak mantıklı mı? Yani sinyal güçlendiriciyi sadece modem uzakta olduğu için mi kullanıyorlar?

Peki sadece pingim yükseliyor diye sinyal güçlendirici almak mantıklı mı? Yani sinyal güçlendiriciyi sadece modem uzakta olduğu için mi kullanıyorlar?

Kablolu bağlantı yaptığında eğer sıkıntın çözülüyor ise ve bilgisayar ile modem aynı odadaysa öncelikli olarak 5ghz wifi kullanmalısın 5ghz wifi yakın mesadede kablosuz bağlantının kablolu gibi hızlı olmasını sağlar.

Eğer modem ile bilgisayar birbirine uzaksa ve iyi çekmiyorsa o zamam sinyal güçlendirici yani ağ adaptörü kullanmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı