Ping oluşumu Ethernet'le çözülür mü?

eleutherios75

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, benim Valorant CS:GO'da pingim 80 falan ama ani olarak fırlıyor iniyor fırlıyor iniyor yani stabil değil. Işınlanıyorum durmadan. CAT6 Ethernet kablo aldım sorunu çözmek için çünkü modemim Wi-Fi 4 kötü bir modem. Arkadaşım diyor düzelmeyecek sizce ne yapmalıyım? İade edeyim mi 200TL verdim toplam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet ile bağlanmanız pinginizi düşürebilir.

Kabloya çok fazla para vermişsiniz. Ben geçen yıl 30 TL'ye aldığım kablo ile 200 mbps stabil alabiliyorum. Bence iade edip farklı kablo alın.

Sorunuza gelince evet, kablolu bağlantıda alınan ping miktarı çok yüksek olasılıkla kablosuz bağlantıyla alınan ping miktarından düşüktür. Ayrıca modeminizin Wifi teknolojisinin eski olduğunu yazmışsınız. Bu şekilde bence kesin ihtimale çok yakın düşük ping alırsınız.

Kabloya çok fazla para vermişsiniz. Ben geçen yıl 30 TL'ye aldığım kablo ile 200 Mbps stabil alabiliyorum. Bence iade edip farklı kablo alın.

Sorunuza gelince evet, kablolu bağlantıda alınan ping miktarı çok yüksek olasılıkla kablosuz bağlantıyla alınan ping miktarından düşüktür. Ayrıca modeminizin Wi-Fi teknolojisinin eski olduğunu yazmışsınız. Bu şekilde bence kesin ihtimale çok yakın düşük ping alırsınız.

20metre kablo + Ethernet'den USB'ye dönüştürücü laptopumda Ethernet portu yok ucuzun almak istemedim bozulmasın diye toplam 200 TL.kablo 64.90 digeri 135 tl

Merhaba. Wi-Fi üzerinde evet dalgalanmalar yaşarsınız bunda birçok etken vardır. Sinyal arasından birisi geçse dahi pinginiz yükselir, bir kapı açılır pinginiz azalır bir kapı kapanır pinginiz yükselir. Bu kadar dalgalanma yaşamak istemiyorsanız aldığınız kabloyu taktığınızda bu ani dalgalanmalar son bulacaktır. İllaki oyun sunucularına olan uzaklıklarınızda da gel gitler olacaktır ancak 50 olan pinginiz 52 olur 53 olur düşer 50'ye geri bu kadar dalgalanma olmaz. Aldığınız Ethernet kablosu ani dalgalanmaların önüne geçecektir diye düşünmekteyim.

Ethernet kablosu stabilize eder hocam çok eskiden bende de öyleydi Wi-Fi kullanırken Ethernet kablosuna geçtikten sonra dünya varmış diyorsunuz.

Merhaba. Wi-Fi üzerinde evet dalgalanmalar yaşarsınız bunda birçok etken vardır. Sinyal arasından birisi geçse dahi pinginiz yükselir, bir kapı açılır pinginiz azalır bir kapı kapanır pinginiz yükselir. Bu kadar dalgalanma yaşamak istemiyorsanız aldığınız kabloyu taktığınızda bu ani dalgalanmalar son bulacaktır. İllaki oyun sunucularına olan uzaklıklarınızda da gel gitler olacaktır ancak 50 olan pinginiz 52 olur 53 olur düşer 50'ye geri bu kadar dalgalanma olmaz. Aldığınız Ethernet kablosu ani dalgalanmaların önüne geçecektir diye düşünmekteyim.

Teşekkürler yanıtınız için şu anki pingim 80. Evde sinyal karmaşası olduğunu düşünüyorum arada blueetooh hobarlörümde sesde donmalar falan da oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı