Ping oluşumu Ethernet'le çözülür mü?

Çok fazla bir bilgim yok benim de hocam ama Amazon üzerinden aldım bende yakın zaman içerisinde internetimde kopmalar yaşıyordum kablo değiştirdim hiçbir sıkıntım kalmadı şu anda.

Teşekkürler yardımınız için.

Merhaba. Wi-Fi üzerinde evet dalgalanmalar yaşarsınız bunda birçok etken vardır. Sinyal arasından birisi geçse dahi pinginiz yükselir, bir kapı açılır pinginiz azalır bir kapı kapanır pinginiz yükselir. Bu kadar dalgalanma yaşamak istemiyorsanız aldığınız kabloyu taktığınızda bu ani dalgalanmalar son bulacaktır. İllaki oyun sunucularına olan uzaklıklarınızda da gel gitler olacaktır ancak 50 olan pinginiz 52 olur 53 olur düşer 50'ye geri bu kadar dalgalanma olmaz. Aldığınız Ethernet kablosu ani dalgalanmaların önüne geçecektir diye düşünmekteyim.

Bir sorum olacaktı. Mesela biri evde WhatsApp üzerinden görüntülü konuşunca benim pingim 1000'lere falan kalkıyordu ve düşmüyordu da bu sorunu yaşar mıyım Ethernet bağlantısında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler yardımınız için.

Bir sorum olacaktı. Mesela biri evde WhatsApp üzerinden görüntülü konuşunca benim pingim 1000'lere falan kalkıyordu ve düşmüyordu da bu sorunu yaşar mıyım Ethernet bağlantısında?

Yani bu durum tamamen internet hızınız ile alakalı. İllaki fark gösterecektir ama eğer internet hızınız yeterli seviyede değilse yapılan herhangi bir işlemde size yine ping ulaşacaktır. Örneğin ev halkından birisi video izlediğinde, bir indirme yaptığında yine sizin internetinize etki edecektir. Eğer internetiniz yeterli seviyede ise Ethernet kablosu Wi-Fi bağlantısındansa daha etkili ve ön plandadır internet hızının birçoğunu siz bilgisayarınıza alacaksınız bir nebze de olsa sizi rahatlatacaktır.

Yani bu durum tamamen internet hızınız ile alakalı. İllaki fark gösterecektir ama eğer internet hızınız yeterli seviyede değilse yapılan herhangi bir işlemde size yine ping ulaşacaktır. Örneğin ev halkından birisi video izlediğinde, bir indirme yaptığında yine sizin internetinize etki edecektir. Eğer internetiniz yeterli seviyede ise Ethernet kablosu Wi-Fi bağlantısındansa daha etkili ve ön plandadır internet hızının birçoğunu siz bilgisayarınıza alacaksınız bir nebze de olsa sizi rahatlatacaktır.

İnternet hızımın yeterli olduğunu düşünmüyorum pek 18 download 18 upload.

Evet internet hızınız pek yeterli değil maalesef bu Ethernet kablosundan sonra da birisi bir indirme işlemi veya yüksek çözünürlükte video izlerse yine bu ping size ulaşacaktır diye düşünüyorum. Ancak Wi-Fi dense yine de etkili olacaktır Ethernet kablosu. Her halükarda bilgisayarınıza takın derim.

18 upload?
Ethernet kablosu alınca download hızınız da çok büyük ihtimal artacak.
18 Mbps upload 100 Mbps ve üzeri paketlerde mevcut.

18 upload?
Ethernet kablosu alınca download hızınız da çok büyük ihtimal artacak.
18 Mbps upload 100 Mbps ve üzeri paketlerde mevcut.

Azərbaycan'dayım burada öyle değil. Hatta bizim araziye göre düşük yoksa normal yerlerde aynı fiyata 50 download 50 upload alıyorlar.

Evet internet hızınız pek yeterli değil maalesef bu Ethernet kablosundan sonra da birisi bir indirme işlemi veya yüksek çözünürlükte video izlerse yine bu ping size ulaşacaktır diye düşünüyorum. Ancak Wi-Fi dense yine de etkili olacaktır Ethernet kablosu. Her halükarda bilgisayarınıza takın derim.

Modemden digerlerine giden interneti sınırlandırabilir miyiz duymuştum böyle bir şey zamanında aramıştım modem arayüzünde bulamamıştım.

180 tl ödediğim internet e bak (18 manat)

Ethernet kablom la dönüştürücüm sonunda ulaştım cs girdim hemen mükemmel mükemmel tek kelimeyle mükemmel ne zamandır böyle zevk anlamıyordum bu oyundan attığım her mermi gidiyor fps drop sorunum vardı win10 a dönünce o da çözülmüş sanırım yağ gibi herşey

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-23-00-43-53-733_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2022-07-23-00-43-53-733_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı