Çözüldü Ping sabitleme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enessbyrktr

Centipat
Herkese selamlar. 6 yıldır Türk Telekom kullanıcısıyım ve Türk Telekom'un bana verdiği modemi bugüne kadar kullandım neredeyse. 2 ay önce TürkNet'e geçtik ve bize 16 Mbps hız vereceklerini söylediler ancak maksimum herkeste olduğu gibi 12'lere çıkıyordu. Sonradan TürkNet'e geçmeye karar verdik. Altyapımız fiber olmadığı için internetimiz o kadar iyi değildi. 2 gün önce TP-Link'in TD-W9960 isimli modemini satın aldım ve TürkNet bana modeminiz VDSL'i karşıladığı için sizi VDSL bağlantıya geçirebiliriz diye bir mesaj attı. Modem arayüzünden her şeyi ayarladık vs altyapımızın olmamasına rağmen VDSL kullanabiliyorduk ve Speedtest yaptığımda Max 28 Mbps'lere kadar çıkıyordu. Upload ise 4-5'lerde dolaşıyordu, pingte 15 20 arası. PC'yi açıp League of Legends oyununa girdiğimde pingim 22 msden bir anda 300-400'lere yükseliyordu. Bunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum ping sabitlemeyi nasıl yapabileceğimi falan. Yardımcı olursanız çok sevinirim herkese tekrardan selamlar :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Wi-Fi ile bağlanıyorum
Wi-Fi ile ping yükselmesi normal. Kablo ile bağlanmanızı tavsiye ederim. Özelikle online oyunlarda LOL tarzı. Modeminiz eski ise yine yapması normal karşılanabilir ama yine de modem değiştirmekte çözüm olmayabilir. Modemin yanında oynamayı denediğinizde ping yapıyorsa modemden kaynaklı da olabilir. Ama dediğim gibi online oyunları kablolu bağlantı ile oynamanız daha sağlıklı olur.
Wi-Fi ile bağlanıyorum
Wi-Fi ile ping yükselmesi normal. Kablo ile bağlanmanızı tavsiye ederim. Özelikle online oyunlarda LOL tarzı. Modeminiz eski ise yine yapması normal karşılanabilir ama yine de modem değiştirmekte çözüm olmayabilir. Modemin yanında oynamayı denediğinizde ping yapıyorsa modemden kaynaklı da olabilir. Ama dediğim gibi online oyunları kablolu bağlantı ile oynamanız daha sağlıklı olur.

Çözüm
Wi-Fi ile ping yükselmesi normal. Kablo ile bağlanmanızı tavsiye ederim. Özelikle Online oyunlarda LOL tarzı. Modeminiz eski ise yine yapması normal karşılanabilir ama yine de modem değiştirmekte çözüm olmayabilir. Modemin yanında oynamayı denediğinizde ping yapıyorsa modemden kaynaklı da olabilir. Ama dediğim gibi Online oyunları kablolu bağlantı ile oynamanız daha sağlıklı olur.

Müstakil evde oturuyorum. Alt katta amcamlar oturuyor Wi-Fi ise aşağı katta yani amcalarda. Modemi bizim kata alıp bağlantı yapsam öyle daha iyi olur değil mi?

Müstakil evde oturuyorum. Alt katta amcamlar oturuyor Wi-Fi ise aşağı katta yani amcalarda. Modemi bizim kata alıp bağlantı yapsam öyle daha iyi olur değil mi?
Tabi ne kadar yakın o kadar düşük ping. Ama modemlere internet genelde telefon kablolarıyla bağlanır.Yani modemi nasıl taşıyacaksınız ki. Modemi taşıya biliyorsanız taşıyın. Taşıdıktan sonra kablo ile bağlanırsanız en güzel sonucu alacaksınız.

Kablosuz ağ kanalı vardır.
Bu kanalın sabit olması lazım.
Bu kanal otomatik olarak kalırsa sürekli boş kanallara geçiş yapmaya çalışacağı için modem ağ kalitesi dengesizleşir.

Bende kanal 13 olarak ayarlı.

Wi-fi üzerinde boş kanalı görmek için bir program var onu kullanabilirsin.
Bulduktan sonra o kanalı seçmen lazım modem arayüzünden.

Kablosuz ağ kanalı vardır.
Bu kanalın sabit olması lazım.
Bu kanal otomatik olarak kalırsa sürekli boş kanallara geçiş yapmaya çalışacağı için modem ağ kalitesi dengesizleşir.

Bende kanal 13 olarak ayarlı.

Wi-Fi üzerinde boş kanalı görmek için bir program var onu kullanabilirsin.
Bulduktan sonra o kanalı seçmen lazım modem arayüzünden.

Daha detaylı anlatır mısın hocam

Geri
Yukarı