Ping sorunu nasıl çözülür?

Herkese merhaba.
Genelde LOL ve CS:GO oynuyorum ama evin internetini 4 kişi Wi-Fi'den kullandığımız için bir türlü pingsiz oyun oynayamıyorum.
Son bir aydır mobil veri kullanıyorum o da yeterli olmuyor, yetmiyor. 11 GB artı haftada bir gelen hediye data.
Bilgisayarıma kablolu bağlantı yapamam. Ev dubleks ve modemin takıldığı priz sadece aşağıda var. 20 metre kablo takıp onunla uğraşamam. Ne yapabilirim fikir verebilir misiniz?
Burada ilk konu açışım bir kusur olduysa özür diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.
Genelde LOL ve CS:GO oynuyorum ama evin internetini 4 kişi Wi-Fi'den kullandığımız için bir türlü pingsiz oyun oynayamıyorum.
Son bir aydır mobil veri kullanıyorum o da yeterli olmuyor, yetmiyor. 11 GB artı haftada bir gelen hediye data.
Bilgisayarıma kablolu bağlantı yapamam. Ev dubleks ve modemin takıldığı priz sadece aşağıda var. 20 metre kablo takıp onunla uğraşamam. Ne yapabilirim fikir verebilir misiniz?
Burada ilk konu açışım bir kusur olduysa özür diliyorum.
Modemle ne kadar fark var aranızda

Wi-Fi ile bağlı olduğunuzdan ping olmamasına imkan yok modem ile aranızda tahmini ne kadar vardır direk oda altında gibi en sağlıklısı kablo çekmek.

Maalesef ki ülkecek dert yandığımız konu bu. İnternetindeki ping sıkıntısı ayrı bir konu zaten. Modeme direkt olarak bir bilgisayarı bağlayıp pinginizi test edin. Biraz olsun pingi düşürmek istiyorsanız kablolu bağlamak zorundasınız.

Modem alt katta sen üst kattasın galiba öyleyse vay haline. Ben de aynı durumdayım ve 20 metre kablom var. Ayrıca 13-14 cihaz bağlanıyor bizde ama ping konusunda sıkıntı çekmiyorum. Modem ayarlarından kendi bilgisayarının önceliğini artırabilirsin. Hatta Bandwidth Control ile diğer cihazların hızını düşürebilirsin. Çok minimal farklar yaratır ama asla kablolu bağlantının yerini tutmaz.

Ayrıca modeme direkt kablo ile bağlanıp hız testi yapıp bizimle sonuçlarınızı paylaşır mısınız?

Son düzenleme:
30 40 metre bir ethernet kablosu almalısınız modemden kablo ile bağlanmalısınız başka çözüm yok az uğraşın neden 30 40 derseniz olurda bir sorun çıkar olmaz falan uğraşmayın garanti olsun.

Sinyaliniz az çekiyorsa sinyal genişletici alabilirsiniz. Ping konusunda ne kadar etkili olur bilmem ama. Veya kablo ile uğraşamam derseniz bir tane access point alın. Kablo ile modeme bağlayıp kurulumu yapın. Modemin orada dursun. Sadece siz access pointe bağlanın. Böylelikle sorununuz çözülebilir.

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim haklsınız kablolu yapmalıyım ama kablonun o kotu durusunu ailem istemez üni de rahattım şimdi zorlanıyorum :/
Peki üst kata modem takmak için olan prizi yaptırabilmem için ne lazım ne kadar tutar kendim yapabili miyim vs bilgi verir misiniz.

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim haklsınız kablolu yapmalıyım ama kablonun o kotu durusunu ailem istemez üni de rahattım şimdi zorlanıyorum :/
Peki üst kata modem takmak için olan prizi yaptırabilmem için ne lazım ne kadar tutar kendim yapabili miyim vs bilgi verir misiniz.
Duvarın köşesinden nizami bir şekilde çekersen kabloyu sorun olmaz. Kabloyu tutması için aparatlar var çivili. Onlar ile sabitlersen hiç göze batmaz. Yüzlerce lira parayı boşa dökme. Çek kabloyu yahu bir şey olmaz. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı