Ping sorunu

Gyakuten

Centipat
Herkese merhaba.
100 Mbps internetin var ama 24 ms pingim var ve ben modemde internet için koaksiyel kablo kullanıyormuşum. Bundan dolayı pingimin fazla oluyor olabilir mi? Fiber optik kablo ile değiştirebilir miyim bunu ve değiştirdiğimde pingim azalır mı? Speedtest sonuçları ve kablonun fotoğrafınıda koyayım buraya.(Dün birisi konu açmış ping sorunu olduğu için ve cevaplarda global bir sorun olduğu söylemiş herkes bu virüs muhabbetindne millet hep evde internette takılıyor diye fakat benim pingim bu olaylarlar olmadan önce de hep böyleydi.)

ping.png

image0.jpg

Fibere geç kurtulursun ama modem vs. değiştirmen gerek. Bu arada çok az ping bekleme Türkiye'deyiz.

Ya bende GeForce Now için istiyorum zaten. Modemim net Master Infinity 401 değiştirmem gerekli mi ki? Bir de 100Mbps internet alabildiğime göre binamda fiber altyapı olduğu anlamına gelir bu değil mi? Yani demek istediğim şimdi ben gidip fiber kablo alınca galiba binanın içindeki kablolarda önemli onlar koaksiyel kablo olursa alacağım fiber kablonun bir anlamı olmaz değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı