Valorant'ta Ani Ping Yükselişi Sorunu

isobar

Hectopat
Valorant oynarken ev ahalisi internete girdiğinde pingim 14'den 1100'lere fırlıyor. Özellikle kısa Instagram videoları, WhatsApp hikayeleri ani ping yükselişine neden oluyor. İnternetim 16 Mbps Türk Telekom. Bu ani ping yükselişi için çözüm önerisi olan var mı? Wi-Fi hızını kısıtlama falan tarzı şeyler duydum ama pek anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Bende yaşıyordum bunu. 12 Mbps paket kullanıyorum. Çözüm olarak modem arayüzünden QOS açtım. Bant genişliği sınırlandırıcı ile herkesin internetini 6 Mbps'ye sınırlandırdım. Ping değerlerim Valorant da 80-150 arasından 30-40 arasına düştü. CS GO'da ise 200'lerden 100'lere düştü.

Etherrnet kablosu ile mi bağlanıyorsun?
Evet
Ethernet kablosu ile bağlanmayı deneyin, Wİ-Fİ'den kaynaklı olabilir.
Zaten kablo ile bağlıyım evdekiler telefondan bağlanınca lag oluyor
İnternetinizde bir sıkıntı olabilir. Çağrı hattını arayıp internetinize baktırabilirsiniz.
Çağrı hattını ne zaman arasam ping gibi değerler oyun sunucularıyla ilgilidir bişey yapamayız falan diyorlar
Bende yaşıyordum bunu. 12 Mbps paket kullanıyorum. Çözüm olarak modem arayüzünden QOS açtım. Bant genişliği sınırlandırıcı ile herkesin internetini 6 Mbps'ye sınırlandırdım. Ping değerlerim Valorant da 80-150 arasından 30-40 arasına düştü. CS GO'da ise 200'lerden 100'lere düştü.
Anlaşılabilir bi video varsa link atar mısın denemek istiyorum

Anlaşılabilir bi video varsa link atar mısın denemek istiyorum
Her modemin arayüzü aynı değil ben kendim kurcayarak yaptım. Ben Asus DSL-N16P kullanıyorum. Sizin modem de Asus ise arayüz aynı oluyor yardım ederim. Ama geri türlü internetten bulmaya çalışsanız veya kullanan aynı modemi bilgili biri yardımcı olur.

Arkadaşlar aynı durum arkadaşım da da oldu 0.3 upload değeri var başka biri internet kullandığında hemen ping değeri yükseliyor Türk Telekom'u arıyoruz 0 çözüm 0 tavsiye Bip çocuklarını buradan kınıyorum Bip çocukluğu yapmasın Türk Telekom. Türk Telekom yöneticilerine de sesleniyorum taş devrinde değiliz artık ...

Altyapı Altyapı diyorsunuz altyapıyı ben mi geliştireceğim benim işim mi?
:D
Küfür serbest olmayacağını tahmin edip kendime sansür attım

Geri
Yukarı