Ping sorunu

hakan12xd

Hectopat
Selamünaleyküm arkadaşlar, benim sorunum şu indirme hızım 12/13 Mbps, upload 0.9 Mbps. bu internette diyelim CS:GO veya PUBG oynuyorum, internete tek ben bağlanırken 70-80 ms ama sadece 1 kişi daha bağlanınca yani benle beraber toplam 2 kişi bağlanınca ping 500-600'lere çıkıyor. Bunun sebebini bilen var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizden sonra bağlanan farklı cihaz mı yoksa aynı cihaz mı? Eğer aynı cihaz ise, arkaplanda senkronizasyon işlemleri (yedekleme) yapıyor olabilir. Farklı cihaz ise bilemiyorum.

Bu tarz durumlar, internete bağlanan cihazların senkronizasyon özelliklerinin açık olması veya virüslü yazılımların internetinizi çeşitli amaçlar için kullanmasından kaynaklanır. Önerim: Oyun oynadığınız modeme bağlı olan Android cihazları kablosuz ağdan çıkartın. Özellikle FPS oyunları oynuyorsanız 100MS yukarısı sizin için çok da iyi bir oyun deneyimi sunmayacaktır.

Sağlıcakla.

Bu tarz durumlar, internete bağlanan cihazların senkronizasyon özelliklerinin açık olması veya virüslü yazılımların internetinizi çeşitli amaçlar için kullanmasından kaynaklanır. Önerim: Oyun oynadığınız modeme bağlı olan Android cihazları kablosuz ağdan çıkartın. Özellikle FPS oyunları oynuyorsanız 100MS yukarısı sizin için çok da iyi bir oyun deneyimi sunmayacaktır.

Sağlıcakla.
Yorumunuz için teşekkür ederim ama modem sadece bana ait değil malesef 😀 annemler falanda giriyor onlar girmesinmi yani benim internette bu sıkıntı var onu anlayamıyorum mesela dayımların interinden oyun oynasam o modeme 1 kişi daha bağlansa Ping en fazla 100 den 160 170 e çıkar ama benim internette heme fırlıyor bu arada virüs taraması yaptım bı sıkınt8 yok
Sizden sonra bağlanan farklı cihaz mı yoksa aynı cihaz mı? Eğer aynı cihaz ise, arkaplanda senkronizasyon işlemleri (yedekleme) yapıyor olabilir. Farklı cihaz ise bilemiyorum.
Yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim modeme Android cihaz bağlanıyor ve çok kontrol ederim acaba bişeymi yüklenıyo senkronizasyonu yapıyo diye yapmıyor benim internette farklı bı sıkıntı var

Aynısı 2016 yaz ayında benimde başıma geldi santral üzerinden size verilen port büyük ihtimalle arızalı veya eski o yüzden çok fazla yoğunluğu kaldıramıyor merak etmeyin o port patlak verir zati 1 ay a kadar size tavsiyem en yakın türktelekom müdürlüğüne gidip port değişikliği talebinde bulunmanız

Geri
Yukarı