Ping spike sorunu

Puroesy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, aylardır çözülmeyen bir ping spike sorunum var. Kablo ile bağlandığımda sorunu en aza indirgeyebiliyorum fakat maalesef kendi odamdan kabloyla bağlantı ihtimalim yok. Bunun sorunu çözmek için şu anda Xiaomi'nin Wi-Fi Repeater'ını kullanıyorum fakat neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Aynı zamanda bilgisayarımda ise Bu Wi-Fi adaptörünü kullanıyorum. Şu an 2.4GHz kullanıyorum 5GHz sorunu çözer mi? Yoksa çekim gücü daha iyi olan Bu Router'ı alıp mı çözebilirim? Router almak mı sorunu çözer yoksa PC için Wi-Fi adaptörü mü?

Ping sorunun kesin çözümü yok. Router alsanız bile sorun devam edecek ISS kaynaklı zaten. En fazla daha düşük ve bir tık stabil olacaktır. Bilgisayarınızdaki WI-FI adaptörü en fazla 2.4 GHz destekliyor. 5 GHz kullanmak istiyorsanız ilk başta Dark marka WI-FI adaptörünü değiştirmeniz gerekmekte. Eğer kendi odanız modemin olduğu odayla yan yana değilse 5 GHz çekmeyecek ve aralarda kopmaya başlayacaktır. Yani 5 GHz sorunu çözmez. Burada en mantıklısı powerline gözüküyordu. Burada kesin çözüm sunamam. İlk başta WI-FI adaptörünüz 5 GHz desteklemiyor. Modeminiz kötüyse router iyi bir tercih olabilir. WI-FI genişleticiler ping için iyi çözüm değildir.

PowerLine bildiğim kadarıyla pahalı. Bütçem yetmiyor ve stabil olmadığıňı okumuştum. 250-300TL'lik bütçem var. Bu parayı harcadıktan sonra kesin çözülsün istiyorum.

Bana kalırsa şu anda yapabilceğin hiçbir şey yok boşuna paranı harcama kablolu olarak bağlanamıyosan senin ping sorununu sadece Wi-Fi 6 çözer PowerLine almanıda önermem çünkü elektriği kullandıkça internetin gidecek yeri azaldığı için performans düşüyor en iyisi bir şekilde Ethernet ile bilgisayarını bağlamak.

Bana kalırsa şu anda yapabilceğin hiçbir şey yok boşuna paranı harcama kablolu olarak bağlanamıyosan senin ping sorununu sadece Wi-Fi 6 çözer PowerLine almanıda önermem çünkü elektriği kullandıkça internetin gidecek yeri azaldığı için performans düşüyor en iyisi bir şekilde Ethernet ile bilgisayarını bağlamak.
İmkansız ethernet bağlamam kablo bağlayacağım diyince kıyamet kopuyor evde. Çıldırmama ramak kaldı.

Geri
Yukarı