Pingin 900'e çıkması

Nightmaree0

Hectopat
Arkadaşlar bağlantım normal mi, anlayan arkadaşlar var mı? Eskiden de 5 cihaz giriyorduk hiç ping olmuyordu yıllarca. Son 1 aydır ping olmaya başladı sebebi nedir? Arkada indirme vs. olsa da olmasa da Valorant, Discord falan pingim 900 lere çıkıyor? Ne yapmam gerekir? Modem reset işe yaramıyor.
Laptop Wi-Fi ile bağlanıyorum 2.4 GHz. 10 yıldır hep pingim oyunlarda İstanbul sunucularında 15-30, yabancı sunucularda 65-70 di yani hiç rahatsız etmiyordu, şimdi birden böyle olmaya başladı.

1616074471046.png

1616074868878.png

Bu rehberde anlattıklarımı deneyin.

Arkadaşlar bağlantım normal mi, anlayan arkadaşlar var mı? Eskiden de 5 cihaz giriyorduk hiç ping olmuyordu yıllarca. Son 1 aydır ping olmaya başladı sebebi nedir? Arkada indirme vs. olsa da olmasa da Valorant, Discord falan pingim 900'lere çıkıyor? Ne yapmam gerekir? Modem reset işe yaramıyor.
Laptop Wi-Fi ile bağlanıyorum 2.4 GHz. 10 yıldır hep pingim oyunlarda İstanbul sunucularında 15-30, yabancı sunucularda 65-70'di yani hiç rahatsız etmiyordu, şimdi birden böyle olmaya başladı.

Eki Görüntüle 928638

Kablolu bağlantı ile de sonuç aynı mı?
İnternet değerlerin güzel gözüküyor.

Kablolu bağlantı yapamıyorum maalesef, masaüstünde babamın işi vs. oluyor. Laptop kullanma mecburiyetindeyim ama hep Wi-Fi üzerinden bağlanıyordum hiç sıkıntı olmuyordu.

Deneme yapabilirsen çok iyi olur.
Eğer deneme sonucunda pinginin düşük olduğunu gözlemlersen modemin değişmesi 5GHz bağlantı kanallı bir modeme geçmen gerekebilir.
2.4GHz ile bazen olabiliyor bunlar.

Bu rehberde anlattıklarımı deneyin.
Deneyeceğim, teşekkürler.

Geri
Yukarı