Pingin aşırı değişken olması

kemallllk

Hectopat
Ekran görüntüsü 2021-02-17 170820.png

Saha dolabına 50 metre gibi bir uzaklıkta olmama rağmen, günün her saati stabil bir internet almama rağmen Valorant'ta pingim aşırı dengesizleşiyor. Kimse internete girmiyorken 30 ping alıyorum ama bir iki kişi girince video izleyince, bazen izlemese bile, pingim 50-1000 arasına çıkıyor. Oyunda sürekli ışınlanıyorum.

İnternetin ve pingin bu kadar hassas olması normal mi? Oyun oynayabilmem için illa internete kimse girmemesi mi gerek?
Fiber yok maalesef, çözüm olarak ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 883917

Saha dolabına 50 metre gibi bir uzaklıkta olmama rağmen, günün her saati stabil bir internet almama rağmen Valorant'ta pingim aşırı dengesizleşiyor. Kimse internete girmiyorken 30 ping alıyorum ama bir iki kişi girince video izleyince, bazen izlemese bile, pingim 50-1000 arasına çıkıyor. Oyunda sürekli ışınlanıyorum.

İnternetin ve pingin bu kadar hassas olması normal mi? Oyun oynayabilmem için illa internete kimse girmemesi mi gerek?

Ben de 2 kişi video izleyince falan ping çıkmaya başlıyor, normal yapacak bir şey yok.

Eki Görüntüle 883917

Kablo kullanmanız gerekiyor. Wifi çok güvenilir bir bağlantı sağlamıyor ve eşit olarak dağıtıyor, evdekilerin internete girdiğinde Ping olması da bundan. Ethernet girişinden kablo takın sabit olacaktır.
Ben mesela laptop kullanmaya yeni yeni geçiyorum. Eskiden kasaya kablo taktığımda lolde sabit 27 alıyordum. Laptopta wifi 6 olmasına rağmen sabit bir değer alamıyorum. Ethernet girişine yeniden kablo taktım. Uzaklığa göre bir kablo alıp sorunu çözebilirsiniz, ping sabit olarak kalır.

Valorant'ta zaten ping sorunu var ve hâlâ düzelmiş değil. Ayrıca normal denebilir.

Değil mi benim de internetim düzeldi artık Redbox kullanıyorum 39 MB indirme 11 MB yükleme hızım var fakat arada sırada (10 maçta 1) yine ping çıkıyor bir düzeltmediler
(Ve arkadaşlar yeni internetle birkaç aya başlayacak yayınlar gelin reklamda yaptık hadi eyvallah)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı