Pinleri bükülen anakartta işlemci çalışır mı?

Osmangazi

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
MSI PRO H610M-E DDR4
Arkadaşlar selam. 2. el aldığım MSI Pro H610M-E anakartıma i3 12100F işlemcisini takacakken ıslemci elimden düştü ve pinler bu hale geldi. Sizce ıslemciyi taksam çalışır mı, bir sorun olur mu? Eğer olurda çalişirsa ıleride karşıma bir hata olarak çıkar mı?

IMG-20240315-WA0013.jpeg

Dosya Ekleri

• 20240315_174039.jpg
    20240315_174039.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. 2. el aldığım MSI Pro H610M-E anakartıma i3 12100F işlemcisini takacakken ıslemci elimden düştü ve pinler bu hale geldi. Sizce ıslemciyi taksam çalışır mı, bir sorun olur mu? Eğer olurda çalişirsa ıleride karşıma bir hata olarak çıkar mı?

Eki Görüntüle 2141896
Pinler zaten böyle. Yamulma görmedim ben ?

Çalışmazda naptın reis üstüne bardak felan mi attın niye bu kadar yamuk.

Bi kere daha atar mısınız anlayamadım yamuk mu kendisi mi böyle.

Eki Görüntüle 2141896

Reis çalışmaz çalışmaz da o pinler bir düşmeyle o hale gelmez sanki gibi be :D

Artı -1 Eksi
LGA 1700 soket böyle zaten. Yamukluk yok. Komple soket görünecek şekilde fotoğraf atın.

Çalışmaz sakın deneme pinleri iyce bozarsın onu tamir etmen gerek
Nasıl Yapabilirim

Reis çalışmaz çalışmaz da o pinler bir düşmeyle o hale gelmez sanki gibi be :D
Valla öyle oldu ne bileyim pek anlamam dokunmak istemedim garantisi vs duruyor göndersem yaparlarmı

LGA 1700 soket böyle zaten. Yamukluk yok. Komple soket görünecek şekilde fotoğraf atın

Dosya Ekleri

• 20240315_234806.jpg
    20240315_234806.jpg
    261,6 KB · Görüntüleme: 30
Nasıl yapabilirim?

Vallahi öyle oldu ne bileyim pek anlamam dokunmak istemedim garantisi vs duruyor göndersem yaparlar mı?

Şimdi internetten baktım 1700 soketin pinlerinin yarısı düz yarısı da yamuk şekilde görünüyor muhtemelen hasar almamıştır yukarıda arkadaşın dediği gibi görünüşü öyledir siz yine de farklı açılardan fotoğraf atarsanız iyi olur daha iyi anlayabilmek için.

Nasıl yapabilirim?

Vallahi öyle oldu ne bileyim pek anlamam dokunmak istemedim garantisi vs duruyor göndersem yaparlar mı?

O sol yukarıdaki 4 pin yamuk mu bana mı öyle geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı