Pintipanda Topladığı Bilgisayar

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

15000 TL falan geliyormuş düz hesap yaparsak. Geçen yayını izliyordum denk geldi Cities: Skylines oynarken hem kayıt alıyordu hem de yayın yapıyordu. Şehir nüfusu 7000 gelince oyunun FPS 15-20 geldiğini söylüyordu ve sanırım bunun montajında sorun var galiba gibi bir şey söylemişti.

Sistemi nasıl buldunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
7.nesil bir sistem. 128 GB SSD var sistemde. 1080 Ti ise özel soğutmalı değil, FE. Parçaları güya önceden almışlar. Doğru bulmadım sistemi. Aslında ilk gördüğümde aşırı sinirlenip, videonun altına yardırmıştım. Şimdi daha sakinim... O soğutucudan çok daha kalitelileri alınabilirdi bence.

7.nesil bir sistem. 128 GB SSD var sistemde. Sanırım 1080 Ti ise özel soğutmalı değil, FE. Ömrünün sonuna gelmiş bir platformdan sistem toplamışlar. Doğru bulmadım sistemi. Aslında ilk gördüğümde aşırı sinirlenip, videonun altına yardırmıştım. Şimdi daha sakinim...

Pintipanda sistem toplamayı bilmediğini zaten açıkladı. Donanım haber ekibi topladı sistemi. Pintipanda benim gibi eski sistem kullanıyordu 6 sene kullanmış artık bıktım falan diyordu o yüzden o sistem şuan ona süper gözükebiliyor. Ben de mesela 11 sene çok eski bir sistem kullandım. GTX 1050 Ti aldım GTX 1070 Ti alacak param da vardı ama almadım. Düşüncem Dota 2 kasmadan full ayarlarda açsın yeterdi. Bir süre sonra geçince oda anlayacak uzun vadede kazançlı olmadığını. Yoksa 1080 Ti 3 fanlı olan modelleri yada özel soğutmalı modellerinden alabilirdi. Güzel bir Samsung 960 Evo ve Toshiba 3,5″ 4TB X300 7200 RPM HDD güzel olabilirdi. Panda düşüncesi burada bence kasmadan oynatsın da yeter diye düşünüyor. Kasası sadece 1000 TL. O kasaya o kadar para vermek yerine daha iyi bir HDD yada kafama fan alırdım güzel soğutmak için. Panda severim bu konuda fazla kötü bir eleştiri yapmak istemiyorum.
Bu yazdıklarım sana özel değil :kahve:

Pintipanda sistem toplamayı bilmediğini saten açıkladı. Donanım haber ekibi topladı sistemi. Pintipanda benim gibi eski sistem kullanıyordu 6 sene kullanmış artık bıktım falan diyordu o yüzden o sistem şuan ona süper gözükebiliyor. Bende mesela 11 sene çok eski bir sistem kullandım. GTX 1050 Ti aldım GTX 1070 Ti alacak param da vardı ama almadım düşüncem Dota 2 kasmadan full ayarlarda açsın yeterdi. Bir süre sonra geçince oda anlayacak uzun vadede kazançlı olmadığını. Yoksa 1080 Ti 3 fanlı olan modelleri yada özel soğutmalı modellerinden alabilirdi. Güzel bir Samsung 960 evo ve Toshiba 3,5″ 4TB X300 7200 RPM HDD güzel olabilirdi. Panda düşüncesi burada bence kasmadan oynatsın da yeter diye düşünüyor. Kasası sadece 1000 TL. O kasaya o kadar para vermek yerine daha iyi bir HDD yada kafama fan alırdım güzel soğutmak için. Panda severim bu konuda fazla kötü bir eleştiri yapmak istemiyorum.
Bu yazdıklarım sana özel değil :kahve:

Panda için demiyorum bunları. Sistemi toplayan kişi için diyorum. Bu sistem 15000 TL. İnsanın içi acıyor... Threadripper bir sistem dizilirdi bu paraya.

Forumun kendine pek bir hayırı yok ki başkalarına hayrı olsun, ben de 15.0000TL ile böyle bir sistem topladıkladıklarını görünce Tuna'ya çok üzülmüştüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı