Pioneer APS-SL3N 240 GB SSD incelemesi

Öncelikle hepiniz incelememe hoş geldiniz. Bugün sizlere Pioneer APS-SL3N 240 GB SSD'yi inceleyeceğim.
Öncelikle ürünü almak isterseniz buradan alabilirsiniz;

SSD incelemeleri anlık olarak yapıldığında iyi gözükse de bir süre sonra çoğu SSD çuvallıyor. Bu nedenle bu incelemeyi 1.5 yıl sonra yapma gereksinimi duydum. Ürünü satın almadım, hediye geldi. Kendim alsam muhtemelen ''Pioneer ne ya?'' diyip almazdım. Ancak bedava geldiği için çok umursamadım taktım geçtim.

SSD 240 GB modelini tercih ettim, ürün 222 GB veriyor sizin kullanımınıza. Öncelikle ürünün okuma yazması hakkında 2 değer buldum, birisi 500MB okuma, 400 MB yazma; diğeri 520 MB okuma, 450 MB yazma. Ben 520-450 olduğunu düşünüyorum çünkü 500-400 olması garip olur incelemenin devamında testlerde göreceksiniz neden böyle düşündüğümü.

Not: SSD'yi 1.5 yıldır kullandığımı söyledim ancak sürekli açık değil bilgisayar, 3021 saat kullanım sürem var. Yaklaşık 126 gün ediyor o da.

Açılış süresi: Windows 10 kullanıyorum. Yaklaşık 12 saniyede açılıyor. Yeniden başlat diyince 25 saniye gibi garip bir sürede açılıyor. Bunun nedenini bulamadım ama çok da takılmadım. HDD'nin 1.5 dakikada açıldığı gözümün önüne gelince umursamadım.

Crystal Disk Mark hız testi sonucu: Gördüğünüz üzere, yazma değeri 414MB. 500-400 olarak satılan bir ürünün 414 MB olması saçma olurdu bence. Bu nedenle 520-450 baz alacağım.
sdasad.png

HDD Sentinel durumu:

12332213.png

HD Tune Error Scan testi:

13213221323.png

Crystal Disk Mark durumu: SSD'nin herhangi bir sorunu olmamasına rağmen 10 TB okuma, 4.5 TB yazmada %94 sağlığa düşmesi biraz garibime gitti.

Adsız.png

Sonuç: 244 TL'ye göre alınabilir bir ürün olduğunu düşünüyorum. Forumda neredeyse hiç kullanan görmedim, bu nedenle bir inceleme paylaşmak istedim.
Biliyorum, çok kapsamlı bir inceleme değil, ancak elimden bu kadarı geldi. İncelememi okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı