iPhone mu Samsung mu?

Yav bu IOS'un güncelleme konusunda neyi iyi ben anlamıyorum her güncellemede stabil sürüm gelene kadar senenin yarısını bitiriyoruz. 17.4.1 çıktı ve anca stabil bir deneyim yaşatmaya başladı. Android'ten çok da ileride değil bu konuda.

Kardeşim iOS bir cihazın ömrü Android'e göre daha uzun Android'in güncelleme desteği kesildiğinde iOS daha devam ediyor.

Merhaba🖐️! Tabii ki Samsung almalısın. iPhone neden bu kadar iştahlı geliyor size anlamadım? ;/ Apple iPhone sadece yarısı ısırılmış elma sadece.😁

Aynen bana da şuradan bir touch blue.

Kardeşim iOS bir cihazın ömrü Android'e göre daha uzun Android'in güncelleme desteği kesildiğinde iOS daha devam ediyor.

Aynı fiyatta aldığın bir iOS cihaz Samsung'dan 2 yıl daha eski oluyor güncellemeleri hemen hemen aynı anda kesilmiş oluyor yani. Android'in güncellemeye ihtiyacı bile yok aslında neredeyse her uygulama minimum Android 10 desteği ile çıkıyor Android 10 2019 da çıktı.

Aynı fiyatta aldığın bir iOS cihaz Samsung'dan 2 yıl daha eski oluyor güncellemeleri hemen hemen aynı anda kesilmiş oluyor yani. Android'in güncellemeye ihtiyacı bile yok aslında neredeyse her uygulama minimum Android 10 desteği ile çıkıyor Android 10 2019 da çıktı.

Sende haklısın.

Aynen bana da şuradan bir touch blue.

S23 5 yıl S24 8 sene güncelleme garantisi var. Güncelleme desteği biten IPhone'lara bugün WhatsApp bile indirilmiyor. Eski telefonum anroid 7 s6ydı hala çoğu uygulamayı çalıştırabiliyordum. Bugün iOS 12'de kalmış IP6'da bunu yapamazsın mesela.

S23 5 yıl S24 8 sene güncelleme garantisi var. Güncelleme desteği biten IPhone'lara bugün WhatsApp bile indirilmiyor. Eski telefonum anroid 7 s6ydı hala çoğu uygulamayı çalıştırabiliyordum. Bugün iOS 12'de kalmış IP6'da bunu yapamazsın mesela.
Herhangi bir android sürümü 7 yıla yakın uygulama desteği alıyor. Bunuda hesaba katmak lazım.

Benim gibi esneklik arayan birisi için (Apk ve root fantezisi olanlar yani.) Samsung daha avantajlı.
Ayrıca Pro ve Pro Max model alınmadıkça IPhone alınmaz.

Geri
Yukarı